Стали відомі подробиці морського бою з російським фрегатом «фото»

Стали відомі подробиці морського бою з російським фрегатом

Військові моряки розповіли, як під вогонь берегової артилерії заманили російський корабель.

Про деталі морської операції повідомили ВМС ЗС України.

Командир одного з суден ВМСУ, штаб-старшина Максим розповів, що того дня вони виконували бойове завдання в районі острова Зміїний.

Коли впорались, взяли зворотній курс. А за хвилин 15 перед нашим судном почали здійматися півтораметрові стовпи води. Усе це відбувалось вночі, тож ми не змогли завчасно виявити ворога – один із найновіших кораблів російського флоту фрегат «Адмірал Макаров». Ми почали активно маневрувати, екіпаж точно виконував мої команди і нам щоразу вдавалось ухилятися від ворожих снарядів. Важливу роль у тому бою відіграли сигнальники на верхній палубі. Ніхто з них не покинув свій пост, навіть коли снаряди вибухали в кількох метрах від борту катера. Їхні миттєві доповіді допомагали змінювати курс та уникнути влучання, − розповів командир.

Загалом у бік українських військових випустили понад 30 пострілів із гармати сотого калібру та дві ракети. Після цього судну вдалось підійти до берега, де воно стало менш помітним для радарів російських окупантів.

Окрім цього, нам вдалось заманити новітній російський фрегат у зону досяжності берегової артилерії. Гармаші успішно відпрацювали по ворожому кораблю, після чого над ним було видно задимлення. Згодом моряки побачили ще один стовп диму над фрегатом, коли він на повну потужність запустив двигуни і на максимальних швидкостях почав втікати, — ділиться спогодами Максим.

Зазначимо, цей морський бій став чи не найскладнішим за час широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

Раніше на  USIonline.com

Військові розміновують Зміїний і врятували кота, який жив в окупації (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.