Стало відомо, скільки води вороги вкрали через Північно-Кримський канал «фото»

Стало відомо, скільки води вороги вкрали через Північно-Кримський канал

410 млн м3 води на суму майже 15,5 млрд гривень витекло до Криму через Північно-Кримський канал внаслідок руйнування окупантами тимчасової споруди Каховського водосховища.

Про це повідомляє пресслужба України.

Після початку повномасштабного вторгнення рашистів до Криму через Північно-Кримський канал витекло 410 млн м3 води на суму майже 15,5 млрд гривень.

Як ми раніше повідомляли, у перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, російські війська захопили всі гідротехнічні споруди Північно-Кримського каналу, розташовані на Херсонщині. Окупанти отримали контроль над цими об’єктами, щоб здійснювати водопостачання до Криму, а якщо простими словами – окупанти почали красти нашу воду для своїх потреб! – наголошують у Держекоінспекції.

Вже 27 лютого ворог зруйнував тимчасову споруду, автомобільний міст та головну перегороджувальну споруду каналу, чим спричинив неконтрольований витік води з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал.

З метою притягнення держави-агресора до відповідальності та подальших репарацій, фахівці Держекоінспекції спеціально розробили Методику визначення збитків, заподіяних внаслідок забруднення та/або засмічення вод, самовільного користування водними ресурсами, яка 2 вересня 2022 року набула чинності.

Наголошуємо, що такими діями росія завдає колосальної шкоди навколишньому природному середовищу та природним ресурсам нашої держави! – також підкреслили екологі.

Раніше на USIonline.com

Одеський еколог: за час війни в Чорному морі загинуло близько 50 тисяч китоподібних (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.