Справа Стерненка: активіст намагається притягти суддю до відповідальності за зловживання (фото) «фото»

Справа Стерненка: активіст намагається притягти суддю до відповідальності за зловживання (фото)

Сергій Стерненко звернувся зі скаргою до Вищої ради правосуддя, аби притягнути суддю Шевченківського райсуду Києва Олену Мєлєшак до дисциплінарної відповідальності.

Про це активіст повідомив в екслюзивному коментарі Українській Службі Інформації, інформує спецкор Катерина Петренко з суду.

Суддя відмовила Сергію Стерненку в розгляді клопотання захисту щодо зміни запобіжного заходу. З 15 червня Стерненко під цілодобовим домашнім арештом. Згідно з законодавством, через місяць він може просити суд змінити йому запобіжний захід. Проте суддя лишила його без розгляду.

Суддя Мєлєшак

Спочатку захист взагалі ніяк не повідомляли про долю клопотання, а засідання не призначали. Потім захист дізнався, що на переконання судді, просити про зміну запобіжного заходу ще зарано, оскільки відлік має йти від рішення Київського апеляційного суду. Стерненко назвав дії судді серйозним порушенням права на захист.

Дії судді Мєлєшак – це знущання над нашою стороною. Вона відмовила нам у розгляді клопотання по зміні запобіжного заходу. Це порушення права на справедливий суд. Це не вперше, раніше вона в іншій справі відмовила мені в задоволенні скарги щодо внесення в ЄРДР кримінального провадження щодо Іллі Киви. Вона відмовила, бо я нібито сам з собою не уклав договору про надання правової допомоги, – розповів Стерненко.

На фото: Суддя Мєлєшак

Сьогодні суд по Стерненку знову відклали. В засіданні мали розглянути клопотання прокурора, за яким той хоче обмежити Стерненка та його адвокатів в часі на ознайомлення з доказами. Проте досі це клопотання не надали адвокатам.

Чіткого строку для ознайомлення немає, є практика Конституційного суду, ЄСПЛ. Співмірно порівнювати з часом, скільки тривало саме слідство. Стільки слідчі збирали докази, скільки і нам треба ознайомитися, перевірити, підготуватися, аби йти в судове засідання. Має бути витримана процедура. Аби йти в суд, ми маємо чітко перевірити належність і допустимість цих доказів, – наголосив Коломієць.

Адвокати Віталій Коломієць та Микола Орєховський (зліва направо). Фото: Герман Крігер

Прокурори від коментарів пресі вчергове відмовились.

Слідство у справі триває з 2018 року. Матеріали адвокатам відкрили лише 26 червня цього року. Захисники вирішили наразі ознайомитись з клопотанням про обмеження в строках безпосередньо в суді.

Нагадаємо, в 2018 році на громадського активіста Сергія Стерненка було скоєно кілька нападів. Під час першого нападу активіста побили битами. Винних досі не знайшли. Під час третього нападу стався конфлікт, в результаті якого один з нападників Іван Кузнєцов помер. Натомість самого Стерненка підозрюють в умисному вбивстві.

Засідання відбудеться завтра о 10 ранку в Шевченківському райсуді Києва.

Фото на головній – Стас Козлюк

Ранее на USIonline.com – Дело Стерненко: в суде постараются изменить «невозможный» адрес домашнего ареста.

Читайте нас в Telegram.