
Справа Мальцева: адвокатці одіозного засновника релігії закидають підготовку захоплення влади в Одесі (фото)
Правниці, що могла брати участь у створенні незаконного воєнізованого формування, оголосили підозру. Підрозділом керував ще один місцевий адвокат - «науковий діяч», який зібрав навколо себе однодумців і послідовників.
Про це повідомила Одеська обласна прокуратура.
За даними слідства, мешканка Одеси – адвокат – брала активну участь у створенні та функціонуванні воєнізованого формування «Оперативно-бойовий підрозділ», метою якого було сприяння державі-агресору в окупації Одеси та області.
Підрозділом керував ще один місцевий адвокат – «науковий діяч», уродженець Автономної Республіки Крим, який після захоплення півострова переїхав до Одеси та зібрав навколо себе однодумців і послідовників, – йдеться у повідомленні прокуратури.
Стратегічний план «організації» передбачав підготовку до силового захоплення держустанов, подолання опору Сил оборони у разі наближення російських військ до Одеси.
У випадку захоплення регіону, учасники формування мали увійти до складу російських окупаційних органів влади. Зокрема, підозрювана прагнула обійняти «посаду» прокурора Одеси та входила до розвідгрупи організації з позивним «АГРА».
Під час обшуку за місцем проживання адвокатки вилучено дві одиниці вогнепальної зброї, зокрема, нарізний карабін «ФОРТ 205» калібру 7,62×39 (на базі автомата АКМ) з чотирма магазинами.
Частина учасників формування, відзначили у відомстві, співпрацює зі слідством та надала показання, які викривають підозрювану
Наразі до суду скеровано клопотання про обрання адвокатці запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У прокуратурі не назвали прізвища підозрюваної, але, за даними видання Українська Служба Інформації, це Ольга Панченко, яка працювала на Олега Мальцева. Останній іменує себе «вченим», «громадським діячем», «журналістом», «засновником науково-дослідного інституту» тощо.
Ще у 2015 році у медіа з’являлися розслідування та публікації щодо сектантської діяльності Мальцева. Висвітленням теми опікувалася й низка одеських журналістів, за що, як вони стверджують, Мальцев погрожував та переслідував їх.
У вересні 2024 року «науковця» було затримано за підозрою в організації оперативно-бойової групи воєнної розвідки рф в Одесі.
У рамках відповідної судової справи одеські медійники збирали підписи під заявою про переслідування мальцевською групою. Цей документ з особистими даними журналістів потрапив до Юрія Работіна, очільники одеської філії Нацспілки журналістів України. Замість того, аби підписати звернення, Юрій Работін нібито передав список з даними адвокату Мальцева.
Підписанти звернулися до Работіна з вимогою піти з посади. Відреагувала й НСЖУ: у спілці заявили, що «стурбовані інформацією про конфліктну ситуацію» і засуджують «поширення персональних даних».
У відповідь на це Юрій Работін виступив із публічною заявою зі зворотним звинуваченням медійників, а Національна спілка журналістів України призупинила видачу журналістських посвідчень через Одеську регіональну організацію.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.