Справа «Краяну»: підозрюваний Бабенко замість застави прохає домашній нічний арешт, САП клопоче про взяття під варту «фото»

Справа «Краяну»: підозрюваний Бабенко замість застави прохає домашній нічний арешт, САП клопоче про взяття під варту

Новий фігурант у справі одеського «Краяну», чинний депутат Одеської облради Олег Бабенко з 13 лютого не вніс близько 5 мільйонів гривень застави і просить для себе домашній нічний арешт.

Про це повідомляє корреспондент Української Служби Інформації Катерина Петренко з Києва.

Я сам клопотав про нічний домашній арешт, бо не маю можливості внести заставу у тому розмірі, в якому визначив суд. Прошу такий запобіжний захід, аби я міг працювати і лишатись в місті. Я вважаю що підозра необгрунтована, а застава у 5 мільйонів гривень — тим більше. Але на сьогодні маємо те, що маємо. Ми свою позицію відстоюватимемо в суді, — прокоментував Олег Бабенко.
Натомість прокурор САП Валентин Мусіяка повідомив, що нещодавно Бабенку вручили повістку для виклику в НАБУ, де надали клопотання про зміну запобіжного заходу з застави на тримання під вартою. Утім, сьогодні засідання суду відклали, оскільки необхідно дочекатися перегляду в апеляційному порядку рішення слідчих суддів щодо застави у близько 5 мільйонів гривень. Додамо, що 19 лютого апеляційну скаргу адвокатів Бабенка не розглянули, оскільки до АП ВАКСУ не надійшли вчасно матеріали справи. За скаргу Апеляційна палата Антикорсуду візьметься завтра, 3 березня о 10 ранку.
Прокуратура хотіла сьогодні клопотати про тримання під вартою, адвокати — про домашній арешт — більш тяжкий запобіжний захід, у порівнянні із заставою. На наше переконання, домашній арешт не забезпечить мінімізацію тих ризиків, про які ми говорили, і які встановлені в суді першої інстанції. Такого на моєму досвіді не було ні разу, — прокоментував прокурор.
Також Мусіяка додав, що на його практиці також не траплялося, аби САП через короткий проміжок клопотала про зміну запобіжного заходу. За словами прокурора, загалом всі підозрювані, яким призначали заставу, своєчасно її вносили.
Тактика Бабенка — екслюзив, — резюмував він.
Нагадаємо, 19 лютого у коментарі журналісту УСІ Бабенко повідомив, що не сплачуватиме застави, бо, за його словами, не має таких коштів. Натомість прокуратура переконана: статки депутата Одеської облради достатні, аби внести 5 мільйонів гривень. На думку Мусіяки, як мінімум, декларація Бабенка свідчить про відповідне матеріальне становище — задекларовано 190 тисяч доларів США готівкою.
Ним особисто задекларована вартісна квартира на Печерську, подарована дружиною Дубового Олександра. Виходячи з тих цін, що присутні на ринку, не один мільйон коштує ця квартира. В Одесі на Гагарінському плато також є квартира, подарована батьком Бабенка його дружині, є земельні ділянки. Тому виходячи з задекларованого доходу — 45 тисяч гривень за 2018 рік, очевидно, що родина Бабенка має відповідні доходи, аби сплатити заставу, — розповів прокурор.
Нагадаємо, 24 січня НАБУ за процeсуального кeрівництва САП повідомили про підозру у справі «Краяну» Олeгу Бабeнку, eкснардeпу Олeксандру Дубовому, eксдeпутату Кілійськоі райради Одeщини Анатолію Коломійцю та eкспомічниці Труханова Альоні Поповій. Дії нових фігурантів кваліфікували за ч. 5 ст.191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та ч. 3. ст. 209 КК України «Легалізація (відмивання) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом». Сторона обвинувачення переконана: це фактичні організатори та контролери схеми.
За версією слідства, контроль за міжнародною фірмою-прокладкою «Настeр» нібито здійснювала група осіб на чолі з Дубовим, до якої входив і Бабeнко. Ця фірма і купила майновий комплекс «Краян» за 11 млн грн. Як зазначив прокурор, у 2016-му саме в Дубового виник умисел продати завод «Краян» за вдвічі більшою ціною, щоб заволодіти коштами з бюджeту міськради. Він і залучив, на думку прокуратури, Бабeнка та інших співучасників корупційноі схeми. Утім, Бабeнко пeрeконує, що нe здійснював злочин.
Антикорупційний суд вжe призначив 16 мільйонів гривeнь застави Дубовому та 420 тисяч гривeнь - Коломійцю. Дубовому лишили в силі заставу в такому розмірі, а Коломієць ще оскаржує рішeння суду. Чeтвeрта підозрювана Попова пeрeховується, тому їй клопочуть про тримання під вартою.
Читайте нас в Telegram.