Справа “Краяну”: адвокати та фігуранти заперечують проти апеляційної скарги на виправдальний вирок (трансляція)
У розпалі – розгляд по суті в АП ВАКСу апеляційних скарг прокурорів на виправдальний вирок меру Одеси Геннадію Труханову та іншим фігурантам у резонансній справі одеського «Краяну».
Про це повідомляє спецкор Української Служби Информації Катерина Петренко з АП ВАКСу.
https://www.youtube.com/watch?v=dcfPyzjUPjU&feature=emb_err_woyt
Нагадаємо, 4 липня 2019-го Малиновський райсуд Одeси виправдав усіх обвинувачeних у справі щодо заволодіння 92 млн грн з бюджeту Одeси шляхом купівлі заводу-банкроту “Краян” за завідомо вдвічі завищeною вартістю.
Прокурори САП оскаржили вирок і домагаються його скасування, бо вважають нeзаконним, а також прагнуть повернення справи на новий розгляд у ВАКС.
Скаргу прокурори вже зачитали, сьогодні суд заслуховуватиме заперечення на скаргу адвокатів та підозрюваних.
11:03 Заперечення проти апеляційної скарги висловлює обвинувачений, директор фіктивної фірми “Девелопмент Еліт” Петро Загодіренко.
Він висловив спільну позицію щодо недопустимості більшості доказів, які отримані, на переконання захисту, з порушенням процедури. Нібито, не уповноважені суб‘єкти збирали докази.
Суддя Віктор Панкулич поставив “колюче питання, аби Загодіренко був ще більш переконливим”, які наслідки це тягне для оцінки доказу.
Він сказав, що це безумовна підстава для визнання недопустимості доказів. За його словами, є проблема в єдності судової практики. Рішення одеського суду, який “відчистив” справу від більшості доказів та виправдав всіх фігурантів, обвинувачений назвав “мудрим”.
Загодіренко вважає: негласні слідчі розшукові дії в цій справі були незаконними. За його словами, єдиним законним зняттям інформації є надання дозволів органам Нацполіції або СБУ, проте ці доручення органам не надавались.
Він назвав втручанням в приватне спілкування описане отримання доказів детективами та прокурорами.
Суддя сказав, що є рішення відповідних судів, і те, що хтось може не знати, чи законні ці дії, не свідчить, що вони незаконні.
Коли я прослухав сотні своїх розмов, в мене були мурашки по тілу. Це неприємно. Мало приємного, коли слухали про мої приватні проблеми, розмови з рідними. Тому і має бути законність, – висловився Загодіренко.
От лише він не уточнив, якби законність, за його переконаннями, була дотримана, чи стало б приємніше слухати ті розмови.
Суддя не розуміє, у чому він вбачає порушення отримання матеріалів через тимчасові доступи до інших кримінальних проваджень, оскільки це стандартна судова практика.
Адвокат Лисенко вважає, що сталося дублювання кримінальних проваджень. І що нібито один доказ не може використовуватись на підтвердження двох злочинів у різних справах. Суддю це відверто здивувало.
12:22 У засідання приїхали висловитись, окрім обвинуваченого Загодіренка, ще фігурант Ігор Кравченко. Інші – в режимі відеоконференції присутні в засіданні дистанційно з одеського суду.
З аналізу правових норм, експерту заборонено за власною ініціативою збирати матеріали для експертиз. Проте експерти звертались до прокуратури про надання додаткових матеріалів. А далі вони самостійно збирали матеріали. А прокурор вважав, що експерт має дозвіл збирати вихідні дані, – каже Загодіренко.
Він розлого вдався в теорію та аналіз законодавчих норм.
Шановні захисники, ви маніпулюєте! Винести ухвалу щодо закриття юридичної особи можна було лише вироку, який набув законної сили, – наголосив суддя Панкулич.
Виправдальний вирок не набув законної сили, оскільки він оскаржується в Апеляційній палаті Антикорсуду.
Читайте нас в Telegram.