Справа 2 травня: судитимуть екс-заступника начальника одеської міліції Фучеджі «фото»

Справа 2 травня: судитимуть екс-заступника начальника одеської міліції Фучеджі

Колишнього посадовця обвинувачують в організації масових заворушень.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

На думку слідства, колишній заступник начальника обласного управління МВС, начальник міліції громадської безпеки Дмитро Фучеджі безпосередньо сприяв активістам «Антимайдану», які влаштували масові заворушення в районі Російського театру 2 травня 2014 року. Тоді 8 людей отримали вогнепальні поранення, 6 з них загинули. Так само Фучеджі, говорять прокурори, нічого не зробив для припинення заворушень.

Згодом, 4 травня, Фучеджі не заважав «антимайданівцям» захоплювати приміщення міського управління міліції та звільнити затриманих учасників заворушень.

Екс-посадовцю інкримінують співучасть в організації масових заворушень, зловживання владою та службовим становищем, пособництво у захопленні державних будівель і втручання у діяльність працівника правоохоронного органу. Обвинувальний акт стосовно нього скерували до суду.

Нагадаємо, вже через декілька днів після подій 2-4 травня 2014 року Дмитро Фучеджі залишив Одесу. Українські правоохоронці вважали, що він переховувався на території Придністров’я, під захистом брата, колишнього міністра внутрішніх справ невизнаної Придністровської молдавської республіки, генерал-майора Івана Фучеджі. Втім, придністровське керівництво це заперечувала.

Натомість, у 2017 році Росія визнала, що Дмитро Фучеджі отримав громадянство РФ.

Відзначимо, наразі у судах по подіям 2 травня 2014 року перебувають справи 9 керівників одеської міліції, в тому числі екс-начальника обласного управління МВС Петра Луцюка.

Раніше на USIonline.com

В Одесі винесли вирок росіянину, який готував вбивство відомого активіста: подробиці

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.