Співробітнику ДБР повідомили про підозру: він віддав 716 тис. дол, які везли через Одеську митницю «фото»

Співробітнику ДБР повідомили про підозру: він віддав 716 тис. дол, які везли через Одеську митницю

11 листопада 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру старшому слідчому Територіального управління Державного бюро розслідування, розташованого у Миколаєві. Він повернув велику суму грошей громадянину, який віз через кордон до ЄС, але гроши знайшли митники.

Про це повідомляє Держбюро розслідувань.

Слідство встановило, що у березні 2022 року на одному з пунктів пропуску в Одеській області митники виявили у громадянина 716 тис. дол. США, які той намагався незаконно перевезти до ЄС, приховуючи цей факт від митників.

Під час складання працівниками митниці протоколу про порушення правил, що передбачає безальтернативне вилучення грошових коштів, до пункту пропуску прибув старший слідчий ДБР. Він втрутився в процес та без жодних законних підстав вилучив 716 тис. дол. США. Згодом підозрюваний посадовець незаконно повернув громадянину вилучені гроші, які були предметом справи про адмінправопорушення та перебували у розпорядженні митних органів, – йдеться у повідомленні.

Наприкінці липня суд визнав громадянина винним у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, та наклав штраф у майже 21 млн грн з конфіскацією в дохід держави вилучених 716 тис. дол. США. Згодом це рішення підтвердила і апеляція.

Однак виконати судове рішення про звернення в дохід 716 тис. дол. стало неможливим, оскільки вилучені гроші вже повернули громадянину.

Розслідування зазначених фактів детективи Національного бюро розпочали за власними напрацюваннями.

Раніше на USIonline.com

В Одесі ДБР розкрила схему на 47 млн: подробиці (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.