Спеціалісти Охматдиту врятували життя хлопчику з Одещини «фото»

Спеціалісти Охматдиту врятували життя хлопчику з Одещини

Трапляється менш ніж в 1% випадків та є несумісною з життям: спеціалісти Охматдиту врятували маленького Домініка з двобічною діафрагмальною грижею.

Про це повідомляє НДСЛ Охматдит.

Коли Домініку було всього два місяці, його мама Марина самотужки привезла сина з Одеси до Києва, в НДСЛ «Охматдит». Випробування для хлопчика та його родини розпочалися ще до народження: під час планового УЗД перед пологами медики виявили в Домініка рідкісну патологію — двобічну діафрагмальну грижу, що трапляється менш ніж у 1% випадків і часто вважається несумісним із життям.

Одразу після пологів в Одесі хлопчика забрали в реанімацію до місцевої лікарні, де його під’єднали до апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ). Там він пробув два тижні, потім ще два у стаціонарі, та без оперативного втручання його виписали додому.

Проте вдома стан Домініка погіршувався. Тож Марина самотужки відвезла його до столичного Охматдиту, де продовжилася історія лікування.

У відділенні хірургії новонароджених спеціалісти підтвердили діагноз і розробили план лікування. Спершу Домінік знову потребував інтенсивної респіраторної підтримки, тому його поклали у відділення інтенсивної терапії та під’єднали до ШВЛ. Після підготовки до оперативного втручання команда хірургів провела складну етапну реконструктивну операцію: спершу відкоригували лівий бік діафрагми, а через два тижні — правий.

Діафрагма є основним дихальним мʼязом у новонародженого. ЇЇ вроджені вади з порушенням структури, функцій та формування гриж призводять до дихальної недостатності. Тому ми використали штучний матеріал з політетрафторетилену для зміцнення діафрагми. Частина її була представлена лише тоненькою плівкою, яка не могла скорочуватися, тому треба було сформувати правильну структуру та точки фіксації, — пояснює дитячий хірург, професор Євген Руденко.

Після операції хлопчика перевели до відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей. Через тривалу гіпоксію у нього розвинулися важкі ускладнення: гіпоксично-ішемічна енцефалопатія з судомним синдромом, псевдобульбарний синдром, порушення функцій паращитоподібних залоз.

Оцінюючи дихальну недостатність, ми використовували аналіз газового складу крові. Це допомогло точно контролювати його стан і коригувати лікування, — пояснює завідувачка відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Тетяна Орлова.

Для комплексного лікування була залучена ціла команда спеціалістів:

  • Медичні генетики (оцінка спадкових ризиків);
  • Хірурги та торакальні хірурги (проведення етапних операцій);
  • Неонатологи та анестезіологи (підтримка у відділенні інтенсивної терапії);
  • Неврологи (лікування енцефалопатії та судом);
  • Ендокринологи (лікування порушень функцій паращитоподібних залоз);
  • ЛОР-спеціалісти та офтальмологи (контроль слуху та зору);
  • Фізіотерапевти та реабілітологи (дихальна реабілітація, інгаляційна терапія);
  • Лабораторна служба та радіологи (аналізи, МРТ, ультразвукова діагностика);
  • Логопед (робота над відновленням смоктального рефлексу);
  • Патоморфологи (дослідження залишків діафрагми на скопії).

Завдяки злагодженій співпраці мультидисциплінарної команди вдалося стабілізувати стан Домініка та вивести його з критичного стану.

Тільки в умовах багатопрофільної лікарні, як НДСЛ «Охматдит», ми можемо надати таку всебічну допомогу. У нас працюють лікарі різних спеціальностей, які мають як практичний досвід, так і глибокі теоретичні знання, що дозволяють надавати якісну та безпечну допомогу дітям, — зазначає Тетяна Орлова.

Після двомісячного лікування Домініка виписали додому в стабільному стані на самостійному диханні, з мінімальною терапевтичною підтримкою.

Раніше на  USIonline.com

IT-компанія EPAM та БФ «Корпорація монстрів» обладнали стабілізаційний пункт для захисників України (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.