«Сон Єви»: Перфоманс, що влаштували українки у Польщі, вразив і українців, і поляків (фото, відео)

В місті Зелена Гура, в Польщі, відбувся арт-перформанс «Сон Єви», організований біженками з Украіни.

Про це повідомляє Української Служби Інформації.

Дівчата з Одеси, Києва та Херсону приїхали як біженці до Польщі, згуртувалися разом і створили аматорську поетично-музичну виставу «Сон Єви».

Єва Адамова (ландшафтний дизайнер, студентка), Ксенія Гаврилюк (архітектор, фотограф, художник), Марина Зайцева (фотограф, видавець), Карина Стасюк (студентка), Світлана Адамова (ландшафтний архітектор-концептолог).  (Зліва направо)

Перфоманс мав на меті висвітлити почуття жінок, що переживають своєрідну розірваність світів. Єва – як прообраз всіх жінок, уособлення жіночої душі, що прагне краси, любові, народження, натомість живе в реаліях війни.

Про переживання душі та тіла, збій всіх їх налаштувань, трансформації та непереможність духу.
Вистава дає можливість ближче побачити, які відчуття панували у жінок, що мусили залишити Україну. Більше їх зрозуміти. Всі події трапляються ніби у розірваних світах. І люди радше жили б уві сні, аніж бачили те, що відбувається в реальності.

Невелика вистава про те, як заснути вперше, коли війна. Про те, що бувають речі страшніші за всі страшні сни разом. Коли вже не знаєш, що реальність, що сон… А коли лягаєш спати, то кожен раз ніби назавжди і в подумках прощаючись, бо не знаєш чи буде ранок. Коли вже не пам‘ятаєш як воно, спати солодко… Замість будильника – сигнал тривоги. Та чи спати взагалі – вирішують снодійні, трави, – каже Mарина Зайцева, яка займалася постановкою перформанса.

Показ відбувся пізнім вечором, у дворі арт-фундації Fundacja Salony, де наразі проживають дівчата. Серед глядачів були як українці, так і поляки, вистава була підготовлена двома мовами. Людей спочатку занурили в прекрасний сон, а потім серед глядачів гучно задзвонили безліч мобільних телефонів. Це був він, дзвінок про війну.

Перед глядачами було здійснено метафоричне візуальне оповідання про страждання душі. Про біль та трансформації, зміни пріоритетів, та відчайдушне бажання жити, в той час коли війна, так знецінює життя. У співпраці з легендарним британським гуртом The Zombie авторки створили свою версію пісні I want to fly, що і відтворила нестерпний біль та жагу до життя.

Дівчата читали власні вірші, які були написані з початку війни.

Перформанс привернув неабияку увагу місцевих ЗМІ. Виставу ж планують показати також в інших містах та країнах.

Цей перформанс ми присвячуємо всім жінкам України, які потерпають від війни. Всім захисникам України – велика шана, – кажуть дівчата.

Авторки перформансу також створили благодійний рахунок адресної допомоги жінкам та дітям, які постраждали від війни в Україні. Та просять всіх небайдужих долучитись до збору коштів. https://pomagam.pl/supportwomenukraine

Ідея, постановка: Mарина Зайцева
Актори: Єва Адамова, Ксенія Гаврилюк
Вірші: Світлана Адамова, Марина Зайцева
Монтаж відео: Карина Стасюк
Фото: Stels Media
Відео: Олексій Соболєв

Ранее на USIonline.com

Изнасилование – это военное преступление: в Кракове пикетировали консульство РФ (фото)

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.