Слониха проти окупанта: в Одеському зоопарку феєрично відсвяткували День захисту дітей (фото, відео)

Святкування Дня захисту дітей в Одеському зоопарку вже давно перетворилося на традицію. Щороку завдяки креативності директора Ігоря Білякова на гостей чекають різні приємні сюрпризи. Та цьогоріч святкування виявилося особливо захопливим.

Все бачив на власні очі фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.

Біля воріт зоопарку сьогодні вишикувалися черги. І, здається, ніхто з відвідувачів не пішов додому незадоволеним. Адже цього року до організації свята долучилися понад 40 організацій — від військових підрозділів, ДСНС та поліції до різноманітних фондів і творчих колективів. А найяскравіший момент свята став можливим завдяки співпраці зоопарку з командою одеського фестивалю піщаних скульптур.

Фестиваль з початку повномасштабного вторгнення перестав працювати на тій локації біля моря, на якій ми працювали. Але щось хотілось зробити, нагадати людям про скульпторі, про фестиваль, – говорить співорганізатор фестивалю Олександр Гіманов.

Він звернувся з пропозицією розмістити одну із скульптур у зоопарку. В свою, чергу, Ігор Біляков пропозицію не тільки підтримав, але й творчо розвинув.

Ми стали думати, де її розмістити, в якій локації, щоб її там завчасно не зламали. І тоді вже в мене виникла така ідея: а давайте її зламаємо, і не просто зламаємо, а дамо нашому слону це зробити. У нашої Венді хуліганська натура, вона дівчина з почуттям гумору, тому їй сподобалася ця ідея, – розповідає директор зоопарку.

В результаті, відвідувачі свята стали свідками, як загальна улюблениця, слониха Венді розвалює піщану скульптуру мавпи з гранатою. Авторка останньої, неодноразова переможниця фестивалю піщаних скульптур Ірина Загайчук, зовсім не проти такого ставлення до її витвору — навіть навпаки.

Це про добро і зло. Мавпа з гранатою. Мавпа вкрала пральну машину, унітаз, вона все тримає у себе. Досить зрозумілий обрах. Слониха — борець зі злом. Це боротьба добра зі злом, де добро переможе, – пояснює скульпторка.

Відзначимо, що пісок для скульптури спеціально замовляли. Адже пісок з одеських пляжів не підходить — у ньому немає клійкої компоненти. Тому довелося замовляти річковий пісок, в якому є глиняна складова. Для виготовлення скульптури заввишки 1,5 метри привезли 5,5 тонн піску.
Крім центрального перформансу організатори свята влаштували по всій території зоопарку різні розважальні та пізнавальні локації. Зокрема, бійці 122-ї бригади тероборони показали зброю, з якої знищують ворожі «шахеди», патрульні поліцейські та пожежники дозволяли малечі посидіти у своїх машинах й поговорити у мегафон, а криміналісти навіть навчали знімати відбитки пальців. А ще було багато майстер-класів, музики, аніматорів, безкоштовного аквагриму та солодкої вати і навіть зустріч з відомим котом Шайбою.