Скандальна забудова скверу на Слобідці: депутати звернулися до прокуратури «фото»

Скандальна забудова скверу на Слобідці: депутати звернулися до прокуратури

Депутати Одеської міської ради звертаються до правоохоронних органів із проханням надати правову оцінку діям їх колезі Михайлу Карпенчуку, який будує кав'ярню у сквері.

Про це повідомляє Фракція «Слуга Народу» в Одеській міській раді.

Ініціативна група мешканців мікрорайону Слобідка звернулися до депутатів із проханням зупинити будівництво у сквері ім. Старостіна на розі вулиць Академіка Воробйова, Рачкова та провулку 1-й Польовий. Було зібрано більше 300 підписів. За інформацією мешканців, у сквері на місці залишків нежитлової будівлі, яка належала громаді та була відчужена в 2006 році, під виглядом реконструкції ФОП-Карпенчук планує звести кав’ярню.

Починаючи з 12 жовтня нам стало відомо, що депутат Одеської міської ради М. Карпенчук вирішив на території єдиного скверу Слобідки побудувати двоповерховий ресторан, паркування для свого бізнесу, тим самим забравши половину скверу у місцевих мешканців, – повідомила у листі ініціативна група.

Історична довідка

Сквер ім. Старостіна – це територія рекреаційного призначення. Він включений до переліку парків і скверів відповідно до рішення Одеської міської ради. Земля в парках і скверах є не відновлюваним фондом громади, тому будувати там не можна. Крім того, є архівні дані про те, що на території скверу є захоронення 1941 року.

У тій частині скверу, де були поховання ще за часів Другої світової війни, стояла зруйнована капличка. За добу будівлю було обнесено парканом і каплиці вже немає, один фундамент залишився, – вказала у запиті ініціативна група.

Депутат Ольга Квасніцька направила депутатське звернення голові ГО «Суспільство та історична спадщина» Олександру Бабічу з проханням надати архівні матеріали та інформацію щодо факту захоронень. У відповіді вказано – перші поховання на території скверу були здійснені румунами восени 1941 року.

Розбитий румунами 1941 року цвинтар налічував понад 20 тисяч могил, що підтверджував найбільший дослідник минулого Одеси Роман Шувалов. Цвинтар став найбільшим в Одесі військовим цвинтарем окупантів, які побудували на ньому каплицю та меморіальний памʼятник з написом румунською: «Батьківщина памʼятає своїх героїв.

На цьому цвинтарі ховали також німецьких солдатів та інших окупантів, які померли у госпіталі Nº4, розташованому навпроти цвинтаря у лікарні (сучасна МКЛ Nº11).

Каплиця, перетворена після війни на садівничий будиночок, встояла до середини 1990-х, зараз від неї залишився тільки фундамент. Дата ліквідації цвинтаря збігається з датою-закінчення 2-ї Світової війни, – зазначається у відповіді.

Мешканці мікрорайону звертались до правоохоронних органів та голови Одеської ОВА Олега Кіпера, втім будівництво й досі триває.

Фракція «Слуга народу» вже спрямувала звернення до прокуратури та Служби безпеки України, тому що це стосується не тільки законності будівництва у сквері, але й загрожує національній безпеці нашої держави. Також питання щодо встановлення меж скверу планують винести на сесію депутатів Одеської міської ради, яка має відбутися 29 листопада.

Раніше на USIonline.com

Одесити виступають проти забудови скверу на Слобідці (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.