Скандал з Amnesty International: міністр оборони Резніков виступив зі зверненням «фото»

Скандал з Amnesty International: міністр оборони Резніков виступив зі зверненням

Сьогодні правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські військові, які стримують російську навалу, наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в школах і лікарнях. Це викликало відповідну реакцію в Україні.

На сайті організації було опубліковано пресреліз, у якому, зокрема, йдеться:

Тактика України порушила міжнародне гуманітарне право, перетворивши цивільні об’єкти на військові цілі. Внаслідок російських ударів по населених пунктах, які послідували за цим, загинули мирні жителі і була зруйнована цивільна інфраструктура.

Це викликало обурення багатьох українців, бо якщо слідкувати за логікой «правозахисників», то треба поставити під сумнів право нашої країни на захист від ворога.

Не залишилася публікація AI і без уваги української влади. Зокрема, спочатку із заявою віиступив радник голови ОПУ Михайло Подоляк:

Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію мешканців прифронтових міст. росія докладає максимум зусиль, щоби дискредитувати ЗСУ та зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу.

Шкода, що така організація, як Amnesty, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди.

Потім заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що доповідь AI не враховує низку факторів війни:

Росіяни захоплюють й утримують населені пункти. Поки ми чекатимемо ворогів у полі, вони просто займуть усі наші будинки. Тому українські міста укріплюються та обороняються від міжнародного злочинця. Первинними мусять бути не поради ЗСУ, які боронять всю Європу, а вимога зупинити міжнародний злочин росії.

Згодом з заявою виступив міністр оборони України Олексій Резніков. Приводимо його заяву повністю.

Єдина причина, чому сотні тисяч наших громадян ще живі, хоча вже могли б загинути, і що мільйони мають дім, хоча могли його втратити, – це самовіддані героїчні дії Сил Оборони України.

Це доводять факти просто звірячого поводження російських окупантів:

– росіяни вже застосували проти мирного населення усі типи зброї, крім ядерної.

– росіяни вчиняють масові вбивства військовополонених.

– росіяни масово гвалтують жінок та дітей, калічать, грабують, нищать все живе.

– росіяни чинять злочин геноциду проти українського народу.

Будь-які спроби поставити під сумнів право українців опиратися геноциду, захищати свої родини й домівки, захищати свої життя і життя своїх дітей, опиратися діям росії як держави-терориста – це збочення, у які б правові конструкції його б не маскували.

Будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і Український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International, – це свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет.

Україна – правова держава. Ми всебічно аналізуємо і даємо оцінку, у тому числі – юридичну, подіям на війні, як того вимагають наші зобов’язання.

Але ми не дозволимо паплюжити нашу армію, наших ЗАХИСНИКІВ. Це я як юрист говорю.

Віримо в ЗСУ, в увесь сектор безпеки та оборони, волонтерів та лікарів, рятівників та залізничників, аграріїв та IT-спеціалістів, віримо в Українців і в Україну! Разом до перемоги!

Раніше на USIonline.com

Війна. День 162 (оновлюється)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.