Скандал із глиноземним заводом: Миколаїв може втратити 20% питної води
Державна служба геології та надр України планує зупинити дію дозволу на видобування питних підземних вод родовища Галицинівське, яким користується ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», і вода з якого постачається для потреб мешканців обласного центру.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації із посиланням на Наказ Голови Держгеонадр Романа Опімаха №534 від 18.10.2023.
Дія спеціального дозволу ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» №5220 на видобування води зупиниться 01.12.2023, після чого підприємство має 20 днів, щоб фізично припинити забирати воду з усіх свердловин.
Підставою для зупинення дії спецдозволу стало формальне не виконання ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» (МГЗ) нових вимог Кодексу України про надра в частині розкриття кінцевого бенефіціарного власника товариства, уточнює NADRA.INFO.
Припускається, що МГЗ не може вказати кінцевого бенефіціарного власника в єдиному державному реєстрі на тлі заборони вчиняти реєстраційні дії.
В лютому 2023 р. ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» було стягнуто в дохід держави рішенням Вищого антикорупційного суду, законність якого в червні підтвердила Апеляційна палата ВАКС. Однак про передачу МГЗ в управління Фонду державного майна, досі не повідомлялося.
У водоканалі Миколаєва просять Держгеонадра не забороняти МГЗ користуватися родовищем, яке забезпечує до 20% всієї питної води в місті.
Це для міста буде дуже погано, тому що ця вода є соціальною. В тих умовах, які склалися в місті Миколаєві, для нас ця вода дуже важлива! – заявив директор КП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко.
Він наголосив, що інших джерел артезіанської води з таким добовим дебітом, який дає МГЗ, в місті просто не існує. До того ж, водогін Миколаївського глиноземного інтегрований у комунальну мережу водоканалу, що є значною перевагою для міста.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.