Школа під час війни: скільки коштує зібратись до нового учбового року в Одесі та за кордоном «фото»

Школа під час війни: скільки коштує зібратись до нового учбового року в Одесі та за кордоном

Через воєнне вторгнення Росії в Україну навчальний процес зазнав змін та буде значно відрізнятися від попередніх років. Багатьом школярам, ​​які не вийдуть на очне навчання, доведеться знову звикати до дистанційки. А враховуючи підвищення курсу долара та цін, збори до школи можуть коштувати значно дорожче, ніж торік. Особливо якщо сім»я тимчасово переїхала закордон.

Кореспондент Української Служби Інформації Тетяна Агатій дізнавалася ціни на шкільне приладдя і підрахувала, скільки буде коштувати підготовка до нового навчального року.

Очне навчання в одеській школі

Цього року на одеських дітей чекає навчальний процес в умовах війни. За інформацією міського департаменту освіти, на очну форму навчання в Одесі погодилися батьки 3 тисяч дітей, серед них є і першокласники.

Так, за словами батьків, щоб з нуля зібрати портфель до школи, доведеться витратити приблизно:
– шкільний рюкзак від 500 – 1600 грн;
– 20 зошитів на 12 аркушів – від 190 гривень;
– обкладинки для зошитів – 19, 40 грн;
– обкладинки для книг – 27,90;
– лінійка 15 см -13 грн;
– ручка кулькова – від 5 – 120 грн;
– пенал – від 125 грн.;
– ножиці – від 30 грн;
– кольоровий папір від 30 грн;
– кольоровий та білий картон – 28-63 грн;
– альбом для малювання 50 грн.

Уся канцелярія за списком для початкових класів коштуватиме батькам приблизно від 800 до 1000 гривень. Якщо ж дитина переходить у наступний клас, можна припустити, що більшість предметів у школяра залишилися з минулого навчального року.

Гардероб для хлопчика можна купити приблизно за 2600 гривень: брюки обійдуться від 300 грн, сорочки – від 250 грн, черевики – від 500 грн, кросівки – від 400 грн, джемпер – від 200 грн, спортивна форма – 500-700 грн, змінне взуття в школу – 1500 гривень

Шкільний одяг для дівчаток обійдеться трохи дешевше від 2500 грн: блузка – від 170 грн, спідниця – від 185 грн, сукня – від 300 грн, туфлі до школи – від 400 грн, спортивний костюм – 300 – 700 грн, кросівки – від 400 грн, змінне взуття – 400 гривень.

За законом, шкільна форма в Україні не є обов’язковою. А в умовах війни, не думаю, що адміністрація вимагатиме одяг і у діловому стилі – діти ходитимуть у тому, що є. Тому я не купую окремого одягу для класу. А лише найнеобхідніше, – розповіла Ірина Тарасенко.

Як бачимо, у новому навчальному році комплект найнеобхідніших речей для школярів буде коштувати щонайменше 4 500 – 5 000 гривень. Зазначимо, для шкільної програми початкових класів можуть знадобитися спеціальні зошити до підручників.

 

Приватна школа

Альтернативою державній школі може стати приватна, де підготовка до школи обмежиться покупкою одягу та платою за навчання.

Ми з чоловіком вирішили віддати сина до першого класу до приватної одеської школи. Навчальний заклад сам закуповує канцелярію та рюкзаки, все приладдя. У місяц ми готові платити до 10 тисяч гривен, – розповіла Ольга Шулякова.

Дистанційка та навчання за кордоном

На дистанційному навчанні прайс на збори у школу може бути в рази вище, тому що деяким батькам доведеться додатково витратитися на техніку для онлайн – навчання. Якщо таких гаджетів немає, то ціни на нові планшети стартують у середньому від 3 600 до 5 000 гривень, на ноутбуки – від 8 тис і вище. Вживана техніка коштуватиме значно дешевше та заощадить до 40% коштів на таку покупку.

Готуються до онлайн-навчання також і українці, які вимушені були переїхати через війну в інші країни. Одеситка Тетяна розповіла про ціни на дистанційку для українців у Румунії.

Її донька Поля готується йти до першого класу. Все від канцелярії та інших необхідних речей для школи, ділиться одеситка, обійдеться трохи дорожче, ніж в Україні.

Так, за словами Тетяни, 20 зошитів по 12 аркушів обійшлися у 60 лей – 360 гривень, чорнильна ручка для письма у 173 гривні, кулькова ручка та лінійка у 32 гривні, найпростіші акварельні фарби – 80 гривень, пласти 40 гривень, обкладинки на зошити – 190 гривень.

Багато чого з необхідного, розповідає мама першокласниці, альбоми та олівці для малювання та пластилін, дітям подарували місцеві волонтери.

Наша вчителька видала список для підготовки до першого класу. Там близько 20 позицій переважно це канцелярія: зошити, ручки, кольоровий папір, картон. Підручники купувати не потрібно, їх сказали, можна скачати в інтернеті. Однак, при цьому треба додатково закупити робочі зошити до підручників, на кожну річ потрібно по дві частини таких спецпрописів: «Буквар», «Я пишу», «Я досліджую світ». Загалом ціна за весь комплект становила 960 гривень. Але оскільки ми знаходимося за кордоном, ці зошити потрібно ще переслати, додамо до цієї суми мінімум ще 500 гривень за цю послугу. Плюс ми ще купували планшет для дистанційки. Ціни на гаджети, якщо брати нормальні, які не вийдуть з ладу вже за кілька днів, коливаються від 5 до 7 тисяч гривень, – розповіла мати першокласниці Тетяна Горбонос.

Рюкзак сім’я купила ще до нового року за 1500 тис. гривень, але він першокласниці поки не знадобиться.

Загалом збори в українську онлайн-школу в Румунії коштували сім’ї понад 7 700 гривень – майже 200 доларів.

Навчання в Німеччині

Продовжить навчатися вже не в українській, а в німецькій школі п’ятикласник Аристарх Онищенко. За словами мами одесита Олени Гуліди, у Німеччині заняття розпочалися вже 10 серпня, – це пов’язано з тим, що кожен округ у країні визначає час для навчання, щоб у майбутньому німці могли планувати свій подальший робочий рік та відпустки, які не повинні перетинатися з туристичним напливом.

У Німеччині, за словами одеситки, у навчальних закладах немає шкільної форми, тож витрачатися на неї не довелося. На початку учбового року батькам також видали список, у якому було зазначено, що для занять потрібно купити кілька робочих зошитів та необхідну канцелярію.

Ми їздили з Аріком скуповуватися за списком і у нас вийшло 45 євро канцелярія та 30 євро коштували робочі зошити. Звичайно ж, ми не купували все, що у нас є з минулого року: це рюкзак, ручки, пенал, циркуль, кольорові олівці, лінійки тощо. В цілому у нас це вийшло в 75 євро. Якщо збиратися за повним списком вийде приблизно 150-200 євро із рюкзаком, – розповіла мама п’ятикласника.

Арістарх Оніщенко, Німеччина

За словами Олени, навчання в німецьких школах безкоштовне, а у разі потреби батьки можуть звернутися до уряду за грошовою допомогою.

Ми отримали цю допомогу і «вписалися» в ту суму, яку виділили місто – це 85 євро, – додала одеситка.

Робочий зошит у німецькій школі

Крім того, незабаром у німецьких школах пообіцяли залучити до викладання україномовних вчителів. Педагоги будуть допомагати дітям-переселенцям адаптуватися у новому середовищі та не відставати від шкільної програми.

Збори до школи в Англії

Інші вимоги в Англії: тут головне, що варто подбати перед вступом до навчального закладу, це шкільна форма. В англійських шкіл обов’язково є фірмові кольори, навіть у найпростішій державній школі є свій колір. Насправді шкільний одяг – це частина англійської культури.

За словами одеситки Марти Ткач, перед новим навчальним роком кожна школа видає дітям канцтовари, портфелі, спортивну форму та все необхідне, окрім шкільного одягу.

Форма є будь-якій школі, і вона продається на спеціальних сайтах, для кожної школи своя. Багато батьків, щоб заощадити, купують форму у старших класів. Тут взагалі простіше до одягу ставляться, ніхто з голочки до вересня одягати не буде. Українцям у багатьох школах форму давали безкоштовно, залежить від школи та міста. Комусь дали все до шкарпеток, хтось купував усе сам. Нам дали тільки те, що з емблемами, джемпер, спорт форма та портфель. Решту самі купуємо, головне кольорову гамму дотримуватися, – розповіла одеситка.

Так, щоб повністю зібрати дитину до школи в Англії, потрібно витратити до 300 євро, зазначила мама третьокласника. Стільки коштуватиме піджак, кілька комплектів штанів та сорочок, шкарпетки, джемпери та спортивна форма.

Уживані в 3-4 рази дешевше. Мінімальна зарплата тут 1600 євро, тож зібрати з голочки дитину тут можуть навіть найбідніші. Але тут навіть заможні не люблять витрачати там, де можна заощадити, тому багато хто бере б/у форму. Минулого року я витратила на збори до одеської школи 20 тисяч. Тут би мене назвали «crazy» за таке, – розповіла Марта Ткач.

Нагадаємо, в минулому році в одеських школах навчалися 134 тисячі учнів. Остаточна кількість школярів в цьому році буде відома 5 вересня. В департаменті констатують, що кількість покинувших Одесу значно зменшується – люди повертаються до 1 вересня.

Раніше на USIonline.com

Новий навчальний рік в Одесі: форма уроків, укриття, садочки та статус російської мови

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.