Шахраї маскуються під працівників техпідтримки Apple чи Google аби викрасти гроші – як не попастися

Шахраї, маскуючись під служби підтримки відомих інтернет-компаній: Microsoft, Apple чи Google, викрадають особисті дані та вимагають гроші за усунення фейкових негараздів з операційними системами.

Про це попередили у Кіберполіції Одещини.

На екрані комп’ютера або мобільного пристрою з’являється повідомлення про нібито помилку, вірус або блокування системи з пропозицією звернутися до служби підтримки, зателефонувавши за вказаним у повідомленні номером чи перейшовши за посиланням.

Після того як користувач зв’язується із псевдофахівцем, його переконують встановити програму для віддаленого доступу. Далі шахраї починають маніпулювати пристроєм, демонструючи фейкові вікна або журнали системних помилок. У певний момент вони просять оплатити «усунення загрози», «продовження захисту» або інші фіктивні послуги. Оплата зазвичай відбувається через подарункові сертифікати, криптогаманці або платіжні сервіси, які важко відстежити, – пояснив начальник 1-го сектору управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Богдан Крижанівський.

Крім того, аферисти нерідко викрадають особисту інформацію, банківські реквізити чи встановлюють шкідливі програми для подальшого шантажу.

Якщо ви отримали подібне повідомлення, не виконуйте інструкцій, не передавайте доступ до пристрою та не здійснюйте оплату. Зробіть скріншот або збережіть посилання і зверніться до Кіберполіції, – наголосив поліцейський.

Також у кіберполіції зазначили, що жодна легальна служба підтримки не ініціює звернення до користувачів через вікна з погрозами, що спливають.

Раніше на  USIonline.com

Телефонні шахрайства: як не стати жертвою виманювачів грошей розповіли кіберполіцейські Одещини (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.