Серед жителів Одещини зріс попит на міжнародне посвідчення водія «фото»

Серед жителів Одещини зріс попит на міжнародне посвідчення водія

Від початку року сервісними центрами МВС області видано 421 міжнародне посвідчення водія. Найбільше за цією послугою зверталися громадяни влітку. Так у серпні видано 175 посвідчень, а минулоріч — 59.

Про це розповіли у Головному сервісному центрі МВС, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації

Є країни, у яких відповідно до Віденської Конвенції про дорожній рух 1968 року визнається українське національне посвідчення водія. Наприклад, це Австрія, Греція, Грузія, Данія, Індонезія, Ізраїль, Зімбабве, Монако, Мексика, Польща, Сербія, Туреччина, Чилі, Швейцарія.

Але для виїзду за кордон національне посвідчення водія повинно містити певну обов’язкову інформацію, дату закінчення дії посвідчення, — зазначив керівник регіонального сервісного центру МВС ГСЦ в Одеській області Михайло Козловський.

Якщо посвідчення водія не містить цього критерію, то воно не чинне в інших країнах. А тому тим громадянам, які мають ще ламіноване посвідчення водія, рекомендуємо його обміняти.
Окрім того, відповідно до Женевської Конвенції про дорожній рух 1949 року є країни, на території яких можна керувати транспортним засобом лише за наявності міжнародного посвідчення водія. Це, наприклад, Японія, Сінгапур, Мальта, Малайзія, Кіпр, Єгипет, Ірландія, Ісландія, Австралія.
З переліком країн, які визнають національне посвідчення водія, а які лише міжнародне, можна ознайомитися за посиланням на нашому сайті.

Міжнародне посвідчення водія видається на підставі національного посвідчення водія. Термін дії міжнародного посвідчення водія — 3 роки, але не більше строку дії національного посвідчення водія. Видача або ж обмін міжнародного посвідчення водія здійснюється без складання іспитів. Міжнародне посвідчення водія без наявності національного не є дійсним, — зауважив Михайло Козловський.

Для отримання (обміну) міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС з наступними документами:

• оригіналом посвідчення водія;
• паспортом громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи);
• паспортом громадянина України для виїзду за кордон;
• фотокарткою розміром 3,5х4,5 см на матовому папері.

Надання послуги — до 5 робочих днів з дня подання необхідних документів.

Керівник сервісних центрів МВС Одещини наголосив, що у послузі працівники сервісних центрів МВС можуть і відмовити, якщо є для цього наступні підстави:

• позбавлення права керування транспортним засобом;
• особа перебуває в розшуку;
• посвідчення водія знаходиться в розшуку;
• встановлення факту підробки національного посвідчення водія;
• закінчення строку дії національного посвідчення водія на дату отримання міжнародного посвідчення водія;
• невідповідність персональних даних заявника.

Регіональній сервісний центр ГСЦ МВС в Одеській області

Раніше на  USIonline.com

Уряд вніс зміни до Правил перетинання державного кордону

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.