СБУ повідомила про підозру автору туристичного логотипу Одеси «фото»

СБУ повідомила про підозру автору туристичного логотипу Одеси

Йдеться про події, пов'язані з захопленням російськими військами Запорізької АЕС. Крим Артемія Лебедєва, якому загрожує до 8 років тюрми, підозри отримали нинішній «очільник» ЗАЕС Юрій Чернічук та заступник начальника загону відомчої воєнізованої охорони підприємства.

Про це повідомили у СБУ.

Службою безпеки задокументовано злочинну діяльність російського блогера – Артемія Лебедєва, який у червні 2022 року незаконно потрапив на територію Запорізької атомної електростанції. Там він відзняв замовний репортаж для кремлівських медіаресурсів щодо захоплення енергооб’єкта та «розганяв» його через свою півмільйонну аудиторію у соцмережах.

Також повідомлено про підозру нинішньому «очільнику» Запорізької АЕС Юрію Чернічуку, який до тимчасової окупації регіону займав посаду заступника головного інженера. Він добровільно пішов на співпрацю з ворогом і запропонував свою допомогу у війні проти України. Після захоплення Запорізької атомної електростанції Чернічук погодився очолити створену на її базі фейкову «експлуатуючу організацію АЕС», яка фактично підпорядковується «Росатому». На цій «посаді» він змушує українських атомників підписувати контракти із псевдоустановою, а також сприяє підключенню електростанції до енергосистеми рф.

Крім цього, СБУ викрила на співпраці з ворогом колишнього заступника начальника загону відомчої воєнізованої охорони Запорізької АЕС. Ім’я якого не називають. Саме він причетний до передачі окупантам матеріальних цінностей підрозділу.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили всім фігурантам про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

-псевдоочільнику Чернічуку АЕС ˗ ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);

-блогеру Лебедєву ˗ ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників), санкція передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

-колишньому заступнику начальника загону відомчої воєнізованої охорони ˗ ч. 1 ст. 111-2 та ч. 3 ст. 436-2.

Наразі зловмисники перебувають на тимчасово захопленій частині нашої держави. Тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності.

Зазначимо, що студія Артемія Лебедєва свого часу створила туристичний символ Одеси, котрий, до речи, до сих пір використовується.

Раніше на  USIonline.com

Таки не пустят: Артемий Лебедев проиграл суд о въезде в Украину

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.