Ризики для України: конгресвумен Спартц закликала ООН призупинити «зернову угоду» ОНОВЛЕНО «фото»

Ризики для України: конгресвумен Спартц закликала ООН призупинити «зернову угоду» ОНОВЛЕНО

Після ударів окупантів по колонії в Оленівці, де загинули бійці «Азовсталі», а також відсутність активних дій ООН зі стабілізації ситуації в Україні, конгресумен українського походження Вікторія Спартц звернулася до Організації об»єднаних націй із заявою про призупинення «зернової угоди».

Американська політик звернулася з листом до генерального секретаря ООН Антоніо Гутеррешу.

У ньому вона закликала переглянути заходи безпеки та встановити їх належне виконання. Спартц також наголосила на важливості призупинення «зернової угоди».

Ми стикаємося із найбільшою збройною агресією з часів Другої світової війни, яка є найбільшою загрозою миру та безпеці – не лише для Європи, а й для всього світу. Я дуже розчарована відсутністю активної діяльності ООН із стабілізації ситуації в Україні. Остання “зернова угода” була провальною. І ми щойно бачили, що сталося із провальною домовленістю ООН щодо українських бійців Азовсталі, – написала вона.

Спартц впевнена, що домовленості по зерновим коридорам, які не мають належних механізмів виконання, можуть дуже дорого коштувати Україні.

Як вам добре відомо, за кілька годин після підписання цієї угоди Росія вдарила крилатими ракетами по українському порту в Одесі. Це ще раз підтверджує, що Росії не можна довіряти і вона фактично заперечує цю угоду, – зазначила політик.

Спартц наголосила, що після того, як з Росії зняли деякі санкції щодо експорту зерна та добрив, Путін може шантажувати Європу постачанням газу. Тому конгресвумен ще раз наголосила на важливості призупинення зернової угоди доти, доки не будуть забезпечені кращі заходи безпеки для України.

Я закликаю вас розгорнути кораблі ООН у Чорному морі, забезпечувати гуманітарні коридори. Інакше Україна опиниться під високим ризиком, спричиненим цією домовленістю, – написала конгресвумен.

Тим часом у Мінінфраструктурі повідомили про те, що 10 суден із зерном у портах Одеси та Чорноморська вже готові до відправки. Загалом на даний момент завантажено 17 суден.

Оновлено

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заклик американського конгресмена Республіканської партії Вікторії Спартц призупинити “зернову угоду”.

“Україна не брала б участі у жодих домовленостях, якби не була впевнена у здатності захистити південний регіон від атак з Чорного моря, – йдеться у повідомленні. – Відповідно до «зернової» домовленості, ООН та Туреччина взяли на себе зобов’язання забезпечити виконання домовленості з боку Росії. Україна завершила необхідну підготовку для відновлення безпечного експорту зернових і очікує на відповідні кроки інших сторін. Безпекову ситуацію контролюють ЗСУ. 

У нинішніх умовах не існує простих рішень, але спроба конгресвумен Вікторії Спартц підірвати зернову домовленість своєю черговою заявою саме зараз – це завдавати нищівного удару по українським фермерам і економіці, які потребують експорту та доходів, а також підривати глобальну продовольчу безпеку.

Закликаємо українські ЗМІ та користувачів соцмереж критично ставитися до спроб вкидати в український інформаційний простір чергові «зради», які переслідують лише дві цілі: сіяти розбрат в Україні та завдавати шкоди відносинам України з її найближчими міжнародними партнерами”.

 

Раніше на  USIonline.com

Судна з українським зерном страхуватимуть лондонські синдикати

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.