Риба задихається: у лиманах під Одесою зафіксували критичне падіння кисню «фото»

Риба задихається: у лиманах під Одесою зафіксували критичне падіння кисню

У Хаджибейському та Тилігульському лиманах поблизу Одеси фахівці виявили масову загибель риби. Лабораторні дослідження показали: у воді практично відсутній розчинений кисень, а замор пов»язаний з критичним забрудненням водойм.

Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.

За офіційними даними, концентрація розчиненого кисню в лиманах становить менше ніж 1 мгО₂/дм³, тоді як нормою для морського середовища вважається 6 мгО₂/дм³. У таких умовах риба та інші живі організми просто не можуть вижити.

До того ж, у воді знайшли перевищені показники амонійного азоту, нітритів, фосфатів, а також сірководень, який утворюється внаслідок розкладу органіки без доступу повітря. Це свідчить про сильне органічне забруднення та занепад екосистеми.

Ще один тривожний сигнал — подвоєна солоність води порівняно з типовими літніми показниками. Зростання солоності зазвичай пов’язане з високим випаровуванням, зменшенням прісного стоку або порушенням водообміну з морем. А це напряму впливає на життєдіяльність риби, молюсків, ракоподібних та інших мешканців лиманів.

Фахівці закликають звернути увагу на ситуацію, адже вона вказує не лише на локальну екологічну катастрофу, а й на системну деградацію водойм регіону через зміну клімату та антропогенний вплив.

Раніше на  USIonline.com

Апвелінг – причина крижаної морської води біля одеського узбережжя

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.