Рух 218 суден, які беруть участь у «зерновій ініціативі», фактично заблокований «фото»

Рух 218 суден, які беруть участь у «зерновій ініціативі», фактично заблокований

У зв'язку з тим, що українська сторона станом на 30 жовтня немає дозволів від Спільного Координаційного Центру на проходження безпечним коридором та проведення інспекцій, 218 суден фактично заблоковані на своїх поточних позиціях.

Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури України.

Так, заблоковані: 95 завантажених суден, які вже вийшли з українських портів та очікують на інспекцію для відправлення до кінцевого споживача, 101 судно очікує інспекції на вхід до українських портів, 22 завантажених судна чекають на вихід з українських портів.

Міністерство інфраструктури наголосило, що реалізація «Ініціативи про безпечне транспортування зерна і агропродукції через українські порти» носить винятково гуманітарний характер і Україна як сторона Ініціативи не порушила жодного з ії пунктів.

Українська сторона не зупиняла рух вантажів через «зерновий коридор», навіть попри російські військові атаки на портову та енергетичну інфраструктуру. Також було зафіксовано 15 випадків приближення російських БПЛА та літаків на заборонену дистанцію до цивільних суден, що беруть участь у Ініціативі, – повідомляє відомство.

Там нагадали, що фактична блокада «зернового коридору» з боку російської федерації розпочалася ще у вересні. Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створенні черги у 176 суден з 2,1 млн агропродукції на борту.

Зазначається, що з моменту виходу першого судна вдалося експортувати більше 9 мільйонів тонн продовольства, з них більше 5 мільйонів тонн – до країн Африки та Азії. В рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.

Як повідомляє Bloomberg, Туреччина веде перемовини з росією про повернення до «зернової угоди». Там кажуть, що мають «підстави для оптимізму». У Туреччині підкреслюють, що координаційний центр у Стамбулі працює і вантажні кораблі із сільськогосподарською продукцією, які стоять у черзі, поступово проходять перевірку та вирушають далі. Однак нові танкери з України вже не відпливають.

Раніше на  USIonline.com

Рух суден з портів Великої Одеси на 30 жовтня не погодили

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.