
Розлив пальмової олії у порту «Південний» загрожує морській екосистемі, – екологи
Розлив пальмової олії у морі створює серйозну загрозу для екосистеми, навіть попри те, що цей тип забруднення не є таким токсичним, як нафтові розливи. На фото - 30 квітня 2020 року в морському порту «Південний» було скинуто 8,5 тонн пальмової олії з іноземного судна.
Про це повідомляє Держекоінспекція.
Олія, потрапляючи у воду, утворює плівку, що знижує проникнення світла та впливає на фотосинтез водоростей і морських рослин.
Це змінює хімічний склад води та призводить до зниження рівня кисню, що, в свою чергу, може викликати загибель риб і інших водних організмів, – наголошують екологи.
Хоч пальмова олія і біологічно розкладається, цей процес є тривалим, що спричиняє довготривале забруднення морських вод. Мікроорганізми, які її розщеплюють, можуть надмірно розмножуватися, порушуючи екологічний баланс.
Приміром, у 2017 році в Великій Британії розлив пальмової олії спричинив масову загибель морських птахів, а у 2012 році аварія танкера у Сінгапурі забруднила пляжі.
Для очищення використовуються механічні методи, такі як бар’єри і сітки, а також біологічне очищення з використанням бактерій для природного розкладу олії.
Раніше на USIonline.com —
Потрапляння у Сухий лиман понад 125 тонн олії завдало екології збитків на майже 11 мільярдів (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.