Росія зриває постачання українського зерна в рамках угоди – Зеленський «фото»

Росія зриває постачання українського зерна в рамках угоди – Зеленський

Росія навмисно створює черги із суден у Чорному морі та зриває експорт українського зерна в рамках чотирьохсторонньої угоди. Наразі із портів не можуть вийти понад 150 суден з агропродукцією.

Про це у своєму зверненні розповів президент Володимир Зеленський.

Ворог робить усе, щоб загальмувати наш експорт. Вважаю, що цими діями Росія абсолютно свідомо розпалює продовольчу кризу, щоб вона була такою ж гострою, як у першій половині цього року. На сьогодні понад 150 суден стоять у черзі, щоб виконати контрактні зобовʼязання щодо постачання нашої агропродукції. Це штучна черга. Вона виникла лише через те, що росія свідомо затримує проходження кораблів, — зазначив голова держави.

Через дії рф, додав Зеленський, за час дії зернової угоди Україна не змогла експортувати майже 3 мільйони тонн агропродукції, що за підрахунками відповідає річному обсягу споживання для 10 мільйонів людей. Наразі з вини росії експорт продовольства затримується в Єгипет, Туніс, Алжир, Китай, Ліван, Бангладеш, Індонезія та інші країни.

За словами президента, своїми злочинними діями росія розпалює продовольчу кризу та виражає агресією проти кожної людини на Землі, посягаючи на фундаментальні права на життя та їжу.

Раніше на  USIonline.com

Судно, яке йшло за зерном в порт Одещини, потрапило в аварію

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.