Росія експортує нафтопродукти в Європу Чорним морем «фото»

Росія експортує нафтопродукти в Європу Чорним морем

Російську нафту перевантажують на судна під іноземними прапорами біля узбережжя Румунії попри заборону заходити в порти країн ЄС для суден під флагом росії.

Про це повідомляє проєкт Схеми.

За даними журналістів, рф застосовує для обходу заборони дві схеми. У першому випадку завантажені російські танкери, які виходять із російських портів, зупиняються в Чорному морі біля берегів Румунії, де відбувається перевантаження на іноземні судна. Ці танкери потім доставляють нафтопродукти в порти інших країн, зокрема європейських.

У другій схемі використовується танкер New Legend під прапором Ліберії, який вже п’ятий місяць стоїть у морі біля румунської Констанци. Російські танкери з червня регулярно завантажують його, а New Legend перевантажує нафту та нафтопродукти на інше судно, яке потім заходить в європейський порт або «продовжує естафету» – аж до того, що в порт країни ЄС заходить вже четверте судно в ланцюжку.

Схеми з’ясували, що російські танкери у цих схемах належать компанії Volga Shipping.

Додамо, що купівля російських нафтопродуктів засуджується суспільством країн Європи, але законодавчих санцкцій проти такого експорту с росії наразі немає.

Санкції на морську сиру нафту почнуть діяти в ЄС з 5 грудня 2022. Санкції на морський імпорт нафтопродуктів (соляр, мазут, газойль тощо) – з 5 лютого 2023, – нагадує голова Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.

Раніше на USIonline.com

Євросоюз впровадив нові санкції проти РФ: що в пакеті

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.