Робота котельній на Паустовського відновлена, воду та світло повертають: як ліквідують наслідки буревія в Одесі (фото) «фото»

Робота котельній на Паустовського відновлена, воду та світло повертають: як ліквідують наслідки буревія в Одесі (фото)

З 26 до ранку 27 листопада в Одесі та області вирував буревій. Повалені дерева, обірвані електромережі, колапс на дорогах міста та області, зупинка міського транспорту, зруйновані котельня та будинок у центрі міста. Деякі містяни внаслідок цього залишилися без води, опалення та електрики. Близько 2000 комунальників, рятівників та поліцейських залучені для ліквідації наслідків негоди.

Про це на брифінгу про буревій, підсумки завданої їм шкоди та результати ліквідації у прес-центрі “Одесит” розповіли заступник міського голови Олександр Філатов, директорка КП «Теплопостачання міста Одеси» Ганна Позднякова та директорка «Одесміськелектротранс» Інесса Мандрус, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Під час шторму в Одесі терміново були відкриті 425 «Пункті незламності». Наразі працюють 104 пункти. Місто співпрацює з поліцією та ДСНС. 11 пунктів розгорнули ДСНСники, 62 – Нацполіція та ще 30 пунктів відкриті у бомбосховищах.

Загалом в Одесі під час шквального вітру впало 267 дерев та 88 гілок, що призвело у деяких випадках до обриву електромереж та блокування проїзних частин доріг. Наразі, працівники «Міськзелентресту» вже обробили та розчистили від гілок та дерев 184 локації, 171 адреса досі в роботі.

Комунальним підприємством «Міські дороги» було залучено 86 одиниць техніки та 411 працівників, які розчищали дороги від заметів. Загалом, для боротьби з ожеледицею на дорогах було використано близько 3 тонн реагентів.

9 бригад електромонтерів підприємства «Міськсвітло» ліквідували 121 обрив електромереж. Роботи досі продовжуються.

Деякий час через перепади напруги були знеструмлені насосні станції. Тому, щоб забезпечувати важливі інфраструктурні об’єкти водою, вони були переведені на генератори.

Знеструмлена дренажна насосна станція на Хаджибеєвській дорозі працює на генераторі до цього часу.

Негодою було заблоковано Овідіопольській шляхопровід, тому виникла проблема з вивозом сміття з міста.

Станом на 10 годину ранку ситуація на дорогах міста стабілізувалася, заїзди розчистили.

26 листопада на пів о десяту вечора на Паустовського впала труба котельні. Персонал швидко зреагував та відключив основне та допоміжне обладнання котельні, чим запобіг більш негативному розвитку ситуацію. Одразу було надіслано повідомлення до держенергонагляду щодо аварії. Уламками труби завалило газопровід. О 23 годині вже були залучені рятувальники з метою розбору завалів. Станом на сьогодні працездатність котельні відновлена. Вже ввечері в домівках мешканців району буде тепло.

Ми відновили роботу котельні, для того, щоб одесити мали тепло у своїх домівках. Завтра котельня буде працювати в такому ж режимі, поки ми не звільнимо все обладнання від уламків та не відновимо цілісність котельні, – повідомила Ганна Позднякова.

Також вона додала, що розроблялись різні варіанти на випадок неможливості повноцінної роботи котельні, тому у разі потреби будуть підключені модульні котельні, які зможуть забезпечити містян теплом.

Що стосується відновлення димової труби, то під час опалювального сезону це зробити неможливо. Тому вже сьогодні розпочато проєктування і після закінчення опалювального сезону вони будуть проведені.

Всі інші котельні міста станом на зараз працюють у звичайному режимі, ніяких технологічних порушень та відхилень немає. Щодо зникнення в деяких будинках міста опалення Ганна Познякова повідомила, що 6 великих потужних котелень міста технологічно не можуть працювати на генераторах, тому у разі вимкнення електроенергії вони припиняють роботу. Ще торік міськрадою була затверджена програма енергетичної безпеки за якою уряд Японії повинен був надати генераційні машини. Наразі все технічні умови вже обговоренні та очікується безпосередня поставка обладнання.

В Одесі не працював міський електротранспорт, тому що понад 70% контактних мереж зазнали пошкоджень. Підприємство «Міськелектротранспорт» за час негоди отримано 99 заявок щодо пошкоджень електромереж через падіння дерев. Через це, а також через завали на коліях була блокована робота трамваїв. Наразі, ще 50% колій знаходяться в пошкодженому стані. Роботи щодо відновлення та очищення трамвайних колій тривають.

28 листопада 11 трамвайних маршрутів відновлено, на них вийшли 55 трамваїв, на 4 маршрутах працює 38 тролейбусів. По 20-му маршруту пустили автобус. Досі не працюють 3 тролейбусних маршрути та 6 трамвайних.

Щодо зруйнованого будинку на Базарній , 93, де мешкають п’ять сімей, то заступник міського голови Олександр Філатова повідомив, що звідти відселили 5 родин.

Ми змушені терміново відселювати 5 сімей. Вже надані доручення Пересипській, Київській та Хаджибеївські адміністраціям. За декілька днів ми будемо відселяти. Хоча у деяких людей немає бажання відселятися. Будинок є пам’яткою, тому зараз департамент культури працює з мінкультом, щоб його зняти з реєстру та демонтувати, – повідомив Олександр Філатов.

Раніше на  USIonline.com

Як виглядає ранкова Одеса після урагану (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.