Рівень води в Дунаї знизився настільки, що на поверхню спливли уламки кораблів часів Другої світової війни (фото, відео)
У липні потік Дунаю різко знизився, досягнувши історичного мінімуму за останні 30 років. Біля «Залізних Воріт 2» - гідроелектростанції на румуно-сербській ділянці Дунаю, рівень води знизився настільки, що почали спливати уламки кораблів часів Другої світової війни.
Про це повідомило видання «Antena 3 CNN».
Видання «Antena 3 CNN» демонструє відео, яке знято 9 липня біля «Залізних Воріт 2», Міхаєм Попеску на його Ютуб-каналі Auto Master Chef, коли річка досягла найнижчого рівня за 32 роки. На відео чітко видно наскільки низьким є рівень води.
Тут видно періоди низького рівня води, а точніше, на поверхню виходять деякі корабельні уламки часів Другої світової війни. Деякі знаходяться поблизу румунського берега, деякі – поблизу сербського, – каже він у відео.
Влада вважає, що за відсутності постійних дощів у басейні Дунаю ситуація може погіршитися найближчими тижнями ще більше.
Наразі, через низький рівень води в Дунаї, судна, що перевозять зерно або мінерали, застрягають у піску та не можуть дістатися порту Констанца. У них немає іншого рішення, окрім як чекати на прихід хвилі води. Також через малий обсяг води зменшилося виробництво гідроенергії.
Згідно з прогнозом Національного інституту гідрології та водного господарства (INHGA) на період з 4 по 11 липня поточного року, об’єм стоку, виміряний в Базоші, становив трохи більше ніж 2000 кубічних метрів за секунду, що є рівнем, який не фіксувався майже 30 років у цю пору року.
Об’єм стоку на в’їзді в країну (ділянка Базош) дещо зменшиться протягом перших чотирьох днів до значення 2000 м³/с, потім буде стабільним до кінця прогнозованого інтервалу (2000 м³/с), що нижче середнього багаторічного значення для липня (5350 м³/с). Нижче Залізних Воріт об’єм стоку загалом зменшиться, за винятком останніх днів прогнозного періоду, коли він буде відносно стабільним на ділянці Груя – Келераш, – йдеться у прогнозі INHGA.
Гідрологи попереджають, що протягом липня та серпня можливі епізодичні явища значного стоку на схилах, потоки, струмки та раптові повені під час зливових дощів.
Згідно з тримісячним прогнозом INHGA, у вересні гідрологічний режим становитиме від 30% до 50% від багаторічних середньомісячних значень, вищим (від 50% до 80%) буде на річках гідрографічних басейнів: Вішеу, Іза та Сомешул-Маре, і нижчим (нижче 30%) на водотоках рифів Серат, Бирлад, на притоках Прута та на річках Добруджі.
У випадку річки Дунай, на вході до країни (на ділянці Базяш), максимальний розрахунковий стік на липень становить 4000 кубічних метрів/с, що нижче за багаторічне середнє значення 5350 кубічних метрів/с, а мінімальний — 2000 кубічних метрів/с.
За серпнем максимальний потік Дунаю оцінюється в 2800 кубічних метрів/с, тоді як мінімальний становитиме 1900 кубічних метрів/с, порівняно із багаторічним середнім показником 4300 кубічних метрів/с.
Згідно зі спеціалізованим прогнозом, середній показник за вересень становить 3800 кубічних метрів/с, при максимальному стоку Дунаю 2500 кубічних метрів/с, відповідно мінімальному 1900 кубічних метрів/с.
Раніше на USIonline.com —
Придунайські озера на межі: екологи б’ють на сполох через критичне обміління (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.