Річниця масштабної пожежі в будинку на Троїцькій: винні ще не покарані, доля будинку не визначена «фото»

Річниця масштабної пожежі в будинку на Троїцькій: винні ще не покарані, доля будинку не визначена

Сьогодні, 4 грудня, - річниця трагедії, яка сталася у 2019 році. Тоді в Одесі сталася масштабна пожежа в шестиповерховій будівлі на вулиці Троїцькій, яка розпочалася у приміщенні коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Вогонь тоді забрав життя шістнадцяти людей, 47 осіб постраждали.

Українська Служба Інформації нагадує про наслідки пожежі на Троїцькій, 25 у 2019 році та покарання винних за трагедію на сьогодні.

Після пожежі правоохоронці відкрили низку кримінальних справ щодо посадових осіб.
Так, кримінальне провадження розпочинали щодо колишнього очільника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака, якого обвинувачують у систематичному неналежному виконанні своїх службових обов’язків.

Тоді, у грудні 2019 року Федорчака звільнили з посади, але у березні 2022 року призначили радником нового очільника рятувальників, але це призначення набуло суспільного резонансу і згодом за тиждень його звільнили. Зараз справа Віктора Федорчука розглядається окремим провадженням у Малиновському суді.

Також порушили кримінальну справу щодо директорки коледжу Любові Кочерги. За версією слідства, жінка прийшла на роботу, під’єднала електричний обігрівач до подовжувача та пішла з кабінету та зачинила двері. Сталося коротке замикання та майже одразу вогонь почав неконтрольовано поширюватися через пластикові панелі на стінах у коридорах, які легко займаються. Відсутність системи оповіщення призвела до розгубленості учнів та викладачів та жертвам.

Справи щодо інших, крім директорки, посадових осіб коледжу:завідувачки господарства Тетяни Фоміч, завідувачки денного відділення Ірини Таранової та колишнього заступника директора з адміністративно-господарської роботи Андрія Хаєцького досі розглядаються окремо у Приморському суді.

Розгляд справи затягнувся через відвід судді Віктора Попревича, який вважав, що саме прокуратура саботує судовий процес, та справу передали іншому судді, який почав розглядати її спочатку.

На сьогодні процес з новим суддею на стадії розгляду письмових доказів, попереду допит свідків.
Щодо самої згорілої будівлі. У вересні 2021 року у суді юрист коледжу Олег Сиволобцев подав клопотання щодо зняття арешту з будівлі та передачу її на баланс Одеської міськради, але прокурор виступив проти цього, оскільки, на думку обвинувачення, економічний коледж не є власником приміщень, ними володіє держава через Міністерство освіти. Крім того, будівля продовжує бути речовим доказом в справі про пожежу. У 2021 році тодішній голова ОДА Сергій Гриневецький повідомляв, що на той час проводилася робота щодо технічного обґрунтування подальших дій та визначення долі постраждалої будівлі, зокрема передачі її з балансу НАН України у власність міста для проведення ремонтно – відновлювальних робіт. Труханов повідомляв, що мерія звернулася до кабміну з проханням передати будівлю на баланс Одеської державної адміністрації.

Також будівлю подавали на участь у національній програмі «Велика реставрація» на 2021 рік, але невдало. Виявилося, що проєктно-кошторисна документація на будинок ще не готова.
У лютому 2022 року почалася війна, тому остаточних рішень щодо подальшої долі згорілого будинку на Троїцькій, 25 досить нема. До речі, прибутковий будинок Асвадурова на Троїцькій кут Пушкінській — це пам’ятка історії та архітектури місцевого значення в Одесі.

Нагадаємо, пожежа в Одеському коледжі спалахнула вранці 4 грудня 2019 року. Унаслідок події загинуло 16 людей. Тодішні прем’єр Олексій Гончарук повідомив, що востаннє будівлю коледжу перевіряли за 5 років до трагедії, тобто у червні 2014 року. 10 грудня 2019 року директорці коледжу Любові Кочерзі за службову недбалість оголосили підозру На початку 2020 року також підозру оголосили завідувачці господарством , а навесні ще завідувачці денного відділення коледжу й ексзаступнику директора з адміністративно-господарської роботи. Всі вони опинилися під домашнім арештом. На підтримку колишнього заступника директора, поета Андрія Хаєцького висловилась громадська діячка Олена Ротарі та інші громадські діячі, представники творчої спільноти та громадяни, тому наприкінці травня Апеляційний суд Одеси звільнив його з-під варти. 4 червня 2020 року прокуратура направила кримінальну справу щодо чотирьох підозрюваних осіб коледжу по справі по пожежу на розгляд до Приморського районного суду.

Раніше на  USIonline.com

Два года пожару на Троицкой: судебные дела и будущее сгоревшего дома

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.