Ремонт Деволанівського: стан узвозу зараз і які зміни необіхідні (фото) «фото»

Ремонт Деволанівського: стан узвозу зараз і які зміни необіхідні (фото)

Вузькі тротуари та відсутність велосипедних доріжок — зараз саме так описують Деволанівський узвіз в Одесі, ремонт якого мають завершити до кінця цього року.

Про це повідомив засновник організації Веловектор Олександр Прохоров.

За його словами, нещодавно міська рада відзвітувала про стан ремонту Деволанівського узвозу. Завершення робіт заплановано на кінець 2023 року, а вартість складає приблизно 220 млн грн.

Що ж я там побачив? Комфортні тротуари, інклюзивність/безбар’єрність, велосипедні доріжки, озеленення — всього цього не передбачено ремонтом. За ці гроші ми маємо дорогу на всю ширину вулиці та повну безперспективність подальшого розвитку цієї ділянки. Суцільне порушення будівельних норм. Вузеньки тротуари з бордюрами, на деяких ділянках менше метра завширшки, відсутність велосипедних доріжок — це пряме порушення діючого законодавства, — пояснює Олександр Прохоров.

На його думку, замість вулиці, яку хочеться відвідати, гуляти, призначати тут зустрічі та побачення, проводити заходи, розвивати бізнес, ми отримуємо вулицю, яку можна швидко проїхати.

Водночас є і хороші характеристики ремонту. Наприклад, кут нахилу Деволанівського узвозу дуже м’який та зручний для велосипедного руху, підйом дається легко.

Велосипедні доріжки там все одно будуть рано чи пізно, але доведеться знов їх малювати на проїзній частині, хоча можна було зробити одразу відокремленими, якщо б проєктували вулицю для людей. Також важливо відмітити, що були замінені підземні комунікації та зливові колектори, це важливо, сподіваюся що їх потужності буде вистачати і по вулиці не будуть текти ріки. Те що зроблено під землею я підтримую, а ось те що зверху не витримує жодної критики, — зазначає засновник «ВелоВектору».

Раніше на USIonline.com

Одеська мерія витратить майже 62 млн на ремонт Деволанівського узвозу

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.