Реформа МСЕК: в ОВА відповіли на питання
З 1 січня в Україні перестали існувати МСЕК. Замість них для визначення інвалідності створені експертні команди. 16 січня в Одесі відбувся брифінг на якому директорка департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан відповіла на питання.
На брифінгу побував кореспондент Української Служби Інформації.
Експертні команди тринадцяти медичних закладів Одеси замінили медико-соціальну експертизу. Відтепер огляд проводитиметься з використанням електронної системи: склад експертних команд формуватимуть автоматичним способом індивідуально під кожен випадок та з урахуванням потрібного профілю лікаря.
Особисті дані лікарів та пацієнтів залишаються прихованими до моменту оцінювання. Якщо ж пацієнт незгодний з рішенням експертної команди, його скаргу розглядатимуть медики з іншого закладу навіть в іншому регіоні. Направити на оцінювання може лікуючий лікар або голова ВЛК.
На сьогодні експертна комісія та медична установа перебувають у стадії ліквідації та припинить свою діяльність 15 лютого. Ми стаємо більш орієнтованими на пацієнта, тобто до людей з інвалідністю ми будемо підходити індивідуально, – каже директорка департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан.
З 20 січня на Одещині повинні запрацювати 59 фахових експертних команд на базі 13 закладів здоров’я. Так, наприклад, в Одеській обласній клінічній лікарні буде: гематологічний, офтальмологічний, травматологічний, кардіоневрологічний профілі.
Після ліквідації МСЕК лишилися нерозглянутими 1 845 справ про надання групи інвалідності. Їх перевели в електронний формат і розподілили між експертними командами відповідно до профілю.
За словами чиновниці кожен день переглядається близько 42 справ та на сьогодні медогляд пройшли 590 людей, а отримали групу інвалідності лише 435.
На сьогодні, ті люди, які ще минулого року здали документи на розгляд до МСЕК та їх справи не встигли розглянути, автоматично передаються до закладів охорони здоров’я, відповідно до профілю. Наразі ці люди оглядаються та їм дається відповідна довідка на руки та далі, вони у пенсійному фонді починають отримувати інвалідність та соціальну підтримку автоматом, – каже чиновниця.
Електронна система охорони здоров’я дає можливість автоматично зібрати всі довідки.
Після отримання інвалідності пацієнти отримують індивідуальний реабілітаційний план, де прописані особливості його роботи, які роботодавець повинен виконати.
Додатково ми зробили на сайтах кожного закладу дані експертної команди. Вони ведуть свій електронний облік: всі зміни в законодавстві, всі зміни, які відбуваються у них на території — чи то зміна локації, чи то зміна спеціаліста, чи то зміна якихось інших елементів, висвітлюється обов’язково на сайтах. Людина, може зайти та подивитися як організована команда, як вона працює, в якому форматі. І там є частина де можна залишити свої скарги чи побажання й зауваження, а також поспілкуватися з адміністратором, – додала вона.
Оксана Рокунець-Сорочан розповіла, що у МСЕК працювали 150 співробітників. З них 72 людини вже досягли пенсійного віку й підуть на заслужений відпочинок, а решта – у нові експертні команди.
Вона також наголосила, що для людей, які отримали інвалідність раніше і не можуть пройти медичний огляд цього року з поважних причин, статус інвалідності автоматично продовжується до 1 липня 2025 року.
Раніше на USIonline.com —
На Одещині, замість МСЕК, запрацювала нова система оцінювання для визначення інвалідності
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.