Радіаційна хмара, в разі аварії на Запорізькій АЕС, накриє південь України та росії «фото»

Радіаційна хмара, в разі аварії на Запорізькій АЕС, накриє південь України та росії

Радіація в разі важкої аварії на Запорізькій АЕС відповідно до рози вітрів на понеділок, 29 серпня, накриє частину півдня України та південно-західні регіони росії.

Про це повідомили в Енергоатомі.

Відомство зазначає, що у разі аварії на одному з енергоблоків ЗАЕС хмара розповсюдження радіації рухатиметься за вітром на південний схід у бік росії. Такий прогноз на 29 серпня зробили фахівці Держатомрегулювання.

Населенню на потенційно небезпечних територіях показано проведення йодної профілактики та обмеження перебування на відкритій місцевості без гострої потреби, а в разі її появи застосовувати захисні засоби для органів дихання. Також рекомендовано провести герметизацію приміщень (вікон, дверей), відключити кондиціонери, вентилятори, закрити вентиляційні продухи, димоходи тощо; ввести спеціальні режими роботи шкіл та дитячих садків, організувати санітарні бар’єри на входах до приміщень, що включають зняття верхнього одягу та перевзування.

Крім того, на потенційно небезпечних територіях рекомендується вжити заходів з герметизації та упаковки продуктів харчування, води, білизни, документів і цінних речей, обмежити лісокористування та не порушувати заборону на полювання і рибну ловлю в місцевих водоймах.

Для запобігання запиленню на відкритих місцевостях рекомендовано проведення дезактивації територій, а також введення спеціальних обмежень для автотранспорту щодо виїзду на узбіччя, руху по дорогах без жорсткого покриття.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловився про ситуацію на Запорізькій АЕС.

Протягом десятиліть ядерна безпека залишалася головним пріоритетом України, особливо враховуючи наше трагічне минуле, – зауважив він.

І підкреслив, що рф своїми діями на ЗАЕС піддає ризику всю Європу.

російські окупанти перетворили Запорізьку АЕС на військову базу, поставивши під загрозу безпеку всього континенту. російські військові повинні піти геть зі станції — їм там нема чого робити, – написав Дмитро Кулеба у Twitter.

Раніше на  USIonline.com

Вперше в історії: окупанти повністю відключили Запорізьку АЕС від мережі (ОНОВЛЕНО)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.