Радіація, боєприпаси та хімічна небезпека: рятувальники провели навчання для одеситів (фото, відео)

13 жовтня біля торгівельного центру «Мегадом» на вулиці Толбухіна одеські рятувальники розповіли та показали одеситам, як убезпечити себе в разі радіаційно-хімічної атаки та що робити з вибухонебезпечними предметами.

Подробиці дивіться у матеріалі кореспондентів Української Служби Інформації Наталі Довбиш та Валерії Шаповалової.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

ДСНС в Одеській області систематично проводить профілактичні заходи для містян. На цей раз до рятувальників звернулося керівництво ТЦ «Мегадом».

Співробітникам та усім охочим спеціалісти розповіли, як убезпечити себе під час радіаційної чи хімічної небезпеки, що робити в разі дії бойових отруйних речовин.

Одеситам нагадали, що про небезпеку можно дізнатися після сигналу оповіщення та діяти згідно інструкції та рекомендації спецслужб.

Найближчий до нас радіаційно небезпечний об’єкт – Южноукраїнська атомна станція. Безпосередньо на території Одещини є об’єкти, які загрожують хімічною небезпекою (аміак та хлор).

Головне, щоб люди вміли користуватися засобами індивідуального захисту. Ще головніше, щоб вони були у наявності, – наголосив Ігор Черниш, представник навчально-методичного центру цивільного захисту Одеської області.

Ігор Черниш

Одеситам показали захисну маску Drager, респіратор FFP2, який захищає від радіоактивного пилу, протигаз ГП-7.

Також містянам представили зразки (макети) вибухонебезпечних предметів, які наразі можуть бути у будь-якому місці. Цивільним нагадали, що такі предмети не можна чіпати. Про знахідку одразу варто повідомити на 101 чи 102 та унеможливити до приїзду спецслужб доступ посторонніх.

Окрім цього, рятувальники вже в котрий раз продемонстрували громадянам алгоритм правильного використання первинних засобів пожежогасіння. Кожен охочий мав змогу «загасити» уявну пожежу.

Девіз нашої служби «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Такі профілактичні заходи проводяться з ціллю запобігти виникненню надзвичайних подій, адже дуже багато ситуацій виникає не через війну, а через порушення правил пожежної безпеки, – відзначила речниця ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.

Марина Мартиненко

Раніше на USIonline.com

Війна: одесити виробляють окопні свічки для ЗСУ з підручних матеріалів (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.