Рада ухвалила: жінки-медики підлягатимуть обов’язковому взяттю на військовий облік «фото»

Рада ухвалила: жінки-медики підлягатимуть обов’язковому взяттю на військовий облік

Верховна Рада визначила, що жінки підлягають військовому обліку за їх бажанням, однак зробила виключення щодо жінок-медиків.

Норми закону пояснює «Судово-юридична газета».

7 жовтня Верховна Рада прийняла у цілому закон 6482 про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік як військовозобов’язаних.

Всі жінки, крім медиків, обов’язковому обліку не підлягають.

Закон складається з двох норм.

По-перше, встановлюється добровільний військовий облік жінок всіх професій, крім медиків («Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених у абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням»).

По-друге, жінки-медики будуть підлягати обов’язковому військовому обліку («Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних»).

Втім, постановка на військовий облік ще не означає, що цих жінок призовуть до лав ЗСУ.

Раніше на USIonline.com

Зеленський відклав демобілізацію та скасував осінній призов

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.