Рада безпеки ООН має вимагати негайного виведення із ЗАЕС російських терористів – експерт «фото»

Рада безпеки ООН має вимагати негайного виведення із ЗАЕС російських терористів – експерт

Окупанти повністю мілітаризували ЗАЕС, замінували її територію та енергоблоки, неодноразово обстрілювали. Небезпека занадто велика.

Про це заявив політичний експерт Валентин Гладкіх на своїй сторінці у Facebook, коментуючи ініціативу Росії скликати засідання Ради безпеки ООН у зв’язку з обстрілом Запорізької АЕС в Енергодарі.

Мотив Росії щодо скликання Ради безпеки ООН очевидний: вона намагатиметься звинуватити Україну в обстрілі Запорізької АЕС, спробувавши використати МАГАТЕ у своїх цілях. Яке може бути засідання Ради Безпеки ООН, яке скликається державою-агресором? Саме ця держава-терорист зараз тримає в заручниках все персонал Запорізької АЕС, розмістив на території станції бронетехніку та війська. Рада Безпеки ООН має скликатися лише з одним порядком денним: повна демілітаризація станції, виведення окупаційних військ з її території, повернення цього об’єкту Україні та притягнення до відповідальності винних у скоєних злочинах, – заявив Гладкіх.

За його словами, єдиною умовою безпечного функціонування найбільшої в Європі атомної станції є виведення окупаційних військ з території ЗАЕС та повернення її Україні.

Окупанти повністю мілітаризували ЗАЕС, замінували її територію та енергоблоки, неодноразово піддавали об’єкт обстрілам. Ми очікуємо, що на засіданні Ради безпеки ООН відбудеться публічне засудження злочинних дій окупанта, а також буде прийнято рішення з вимогою до РФ вивести свої війська до РФ і притягнути винних до відповідальності, – наголосив експерт.

Рада Безпеки ООН має зібратися на засідання з безпеки Запорізької АЕС у зв’язку з російським вторгненням сьогодні, 11 серпня, о 22:00 за київським часом.

Раніше на USIonline.com

В Одессе планируют открыть гуманитарный хаб для сотрудничества с ООН (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.