Путін знову збрехав — у МЗС України прокоментували повернення РФ до «зернової угоди» «фото»

Путін знову збрехав — у МЗС України прокоментували повернення РФ до «зернової угоди»

Україна ніколи не використовувала і не планувала використовувати «зерновий коридор» у військових цілях. Тому ніякіх гарантій росії щодо відновлення угоди вона не давала.

Про це заявив речник українського МЗС Олег Ніколенко.

Дипломатичне відомство спростувало заяву російського диктатора Володимира Путіна, що Україна начебто надала «гарантії» про невикористання зернового коридору в військових цілях.

За словами Ніколенка, українська сторона чітко дотримується положень зернової угоди. Сторони зобов‘язалися гарантувати безпечне та надійне середовище функціонування «зернового коридору».

Україна ніколи не наражала зерновий маршрут на небезпеку.

Ніяких нових зобов‘язань, які виходили би за межі вже існуючих в зерновій угоді, наша держава не брала, – відзначив речник МЗС.

Він повідомив, що РФ повернулася до «зернової угоди» завдяки активній дипломатії генсека ООН Антоніу Гутерріша та президента Туреччини Реджепа Ердогана. У координації з Україною вони знайшли слова, які зрозумів Путін.

Це була позиція сили, а не поступок, – наголосив Ніколенко.

Нагадаємо, 31 жовтня міноборони Росії заявило про припинення руху суден «зерновим коридором» із Стамбулу до одеських портів, оскільки цей коридор нібито використовується у військових цілях (це було після атаки морськіх дронів на черноморській флот рф у бухті Севастополя). Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує виконання зерної ініціативи в рамках домовленостей з ООН і Туреччиною. Відзначимо, що попри заяви російського керівництва, 1 листопада коридор продовжував працювати, а на 2 листопада сторони взяли перерву. Після цього Росія заявила про повернення до «зернової угоди», відзначивши, що буцімто отримала від України якісь «гарантії».

Раніше на USIonline.com

Передумали: Росія відновлює участь у «зерновому коридорі»

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.