Пташка, Редіс, Калина. Україна повернула 215 полонених, зокрема командирів «Азова» (список) «фото»

Пташка, Редіс, Калина. Україна повернула 215 полонених, зокрема командирів «Азова» (список)

Україна повернула захисників, у тому числі воїнів-азовців з Маріуполя, а віддала Медведчука. Усього обміняли 215 наших воїнів. В обмін росія отримала кума путіна та 55 полонених.

Про це повідомляють Офіс президента, СБУ.

Президент Володимир Зеленський в ході телемарафону відзначив, що в Україні були готові повернути хоча б одного захисника на Медведчука, а вдалося повернути 200.

В рамках обміну з російськими окупантами вдалося звільнити 215 українських захисників, серед них 10 іноземців (про них – нижче). Росії повернули – кума Путіна Віктора Медведчука і 55 російських окупантів.

Ми звільнили з російського полону 215 наших людей, серед яких 124 – офіцери. Серед тих, кого звільнили, 108 бійців “Азову”, – насголосив голова Офісу презитдента Андрій Єрмак.

Серед звільнених – прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, бійці ТРО, митники, цивільні. Зокрема, Денис Прокопенко “Редіс”, Сергій Волинський “Волина”, Святослав Паламар «Калина», Денис Шлега, Олег Хоменко – командири з “Азовсталі” – вони перебувають у безпеці.

Герой України Євгеній Бова. Герой України Лев Пашко. Герой України Денис Прокопенко. Дмитро Козацький – знаменитий Орест, фотограф з «Азовсталі». Микола Кущ і Костянтин Нікітенко. Катерина Поліщук (Пташка), Марʼяна Мамонова, Валентина Зубко, Яна Шумовецька, Зоряна Репецька, Анастасія Черненька, – перерахував відомих звільнених Героїв президент під час відеозвернення.

За словами голови ОП, це результат особистих домовленостей президента України з президентом Туреччини Ердоганом.

Президент Володимир Зеленський заявив, що п’ятеро командирів захисників Маріуполя залишатимуться в Туреччині до кінця війни. Такими були умови обміну. У Туреччині вони перебуватимуть під особистим протекторатом турецького президента та в комфортних умовах.
Крім того, серед звільнених “азовці” Микола Кущ (Фрост) і Костянтин Нікітенко (Фокс), яких окупанти хотіли стратити.

В рамках обміну росія видала Саудівській Аравії 10 полонених іноземців, які були взяті в полон росіянами на війні в Україні. Cеред звільнених – 5 британців, 2 американців, та громадяни Швеції, Хорватії і Марокко.

Звільнити вдалося «засуджених до страти» в так званій «днр» громадян Великої Британії Шона Піннера та Ейдена Есліна, а також громадянина Марокко Брагіма Саадун.

СПИСОК звільнених українських воїнів: