Привласнив кошти на ремонт доріг: суд розгляне справу ексголови сільради Одещини «фото»

Привласнив кошти на ремонт доріг: суд розгляне справу ексголови сільради Одещини

Ексголова сільради Болградського району привласнив 300 тисяч з місцевого бюджету, які були виділені на ремонт доріг.

Про це повідомляє поліція Одеської області.

Під час розслідування справи щодо розкрадання коштів на ремонті автодоріг в одному з сіл Болградщини, з’ясували, що до корупційної схеми причетний 63-річний колишній голова сільської ради. Посадовець змовився зі своїм 53-річним односельцем і протягом 2019 та 2020 років привласнив та розтратив майже 300 тисяч гривень з місцевого бюджету.

Для цього ексголова сільради виділив понад мільйон гривень на капітальний ремонт доріг, але не оголосив один тендер за процедурою відкритих торгів на Prozzoro, передбаченою законом, а розділив суму на шість договорів підряду, які реєстрації на Prozzoro не потребували. Договір він підписав зі своїм приятелем, який напередодні зареєструвався як ФОП з дозволом проводити дорожні роботи, — повідомили в поліції.

Будівельні роботи передбачали покриття доріг щебеневою сумішшю з використанням спецтехніки, про що підписали відповідний акт виконаних робіт. Однак судово-будівельні, товарознавчі та економічні експертизи показали, що вартість будівельного матеріалу виявилася в рази завищена, а спецтехніку, за яку сплатили, взагалі не використовували. Зокрема, акт приймання виконаних будівельних робіт та довідки про вартість робіт замовник прийняв без інженера з техннагляду.

На такій схемі чиновник та його спільник «відмили» майже 30% з бюджетного мільйона гривень.

Обвинувальний акт щодо ексголови скерували до суду, а кримінальне провадження щодо підрядника ще розслідується. Зазначимо, ексголові сільради та підряднику загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Раніше на USIonline.com

В Одесі судитимуть ділків, які привласнили державного майна на 67 млн і держрегістратора (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.