Причиною загибелі полонених в Оленівці стала сильна пожежа, а не влучення ракети – експерти «фото»

Причиною загибелі полонених в Оленівці стала сильна пожежа, а не влучення ракети – експерти

Опитані журналістами експерти дійшли висновку, що причиною пошкодження тюремної будівлі в Оленівці, в якій перебували українські військовополонені, стала інтенсивна пожежа всередині приміщення, а не влучення ракети.

Телерадіокомпанія CNN оприлюднила розслідування подій в Оленівці.

Розслідування базується на аналізі відео та фото з місця події, спутникових знімках до і після вибуху, роботі криміналістів та фахівців зі зброї. Під час розслідування експерти виключили можливість удару ракетами Himars корпусу будівлі в’язниці, де знаходилися українські військовополонені. Тому російська версія теракту у в’язниці в Оленівці, яка звинувачує ЗСУ в ударі, не відповідає дійсності.

Водночас, опитані журналістами експерти не можуть точно сказати, що призвело до вбивства та поранення такої кількості ув’язнених. Однак більшість фахівців заявили про те, що причиною трагедії стала інтенсивна пожежа всередині приміщення, до якого перевели українських військових. Крім цього, не було чути звуків ракети, що наближається, – про це заявляли деякі свідки.

За даними криміналістів, з травня у п’яти приміщеннях колишньої колонії в окупованій Оленівці перебували близько тисячі українських військових. У липні близько 200 полонених перевели до окремої будівлі з тонкими стінами та дахом із металевого профнастилу. Там, заключили експерти, о 23 годині 28 липня спалахнула маштабна пожежа.

Стіни все ще стоять, а більша частина даху залишилася цілою – ці факти свідчать про те, що причиною руйнування будівлі не міг стати удар Himars, який завдав би значно більших пошкоджень.

Вранці після теракту російські, пропагандистські ЗМІ були допущені на місце трагедії – там під час зйомок сюжетну один із співробітників телеканалу «Зірка» вказав на акуратно розкладені фрагменти, один із яких мав серійний номер американської ракети Himars. Цікаво, що частини ракети були в хорошому стані, що виключається, при інтенсивній пожежі, яка спалила тіла людей.

Про ракетний обстріл з Himars офіційно заявили і в Міноборони Росії. У ході розслідування, ще кілька експертів зі зброї пояснили CNN, що зображення та відео з Оленівки не поєднуються з атакою Himars.

Так, фахівець Кріс Кобб-Сміт уклав, що будівля з такими тонкими стінами та металевим дахом не змогла б вистояти після обстрілу такої реактивної системи залпового вогню.

На цих відео ніде немає воронки, ліжка не відсунуті, стовпи не пошкоджені, але помітні масивні поразки від вогню. Якби це була керована реактивна система залпового вогню, ви б бачили вирви, розбиту стелю та стіни, тіла після вибуху, – заявив фахівець зі зброї.

Експерти вказують на спалах зсередини будівлі, а не зовнішній вибух. Нагадаємо, 29 липня РФ обстріляла з артилерії виправну колонію в Оленівці Донецької області, де утримувалися українські громадянські та військовополонені, зокрема військові полку «Азов». Внаслідок атаки загинули понад 50 людей, ще 130 – отримали поранення. Відомо також, що могили для вбитих українських військовополонених в Оленівці були підготовлені заздалегідь, про це свідчать супутникові знімки.

Раніше на USIonline.com

Окупанти вдарили по колонії на Донеччині, вбивши понад 50 українських військовополонених

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.