Противник не наближається до Одеси на відстань менше ніж 100 морських миль – Олексій Неїжпапа
Хоча йде війна, у ВМС є плани на отримання деяких кораблів, не рахуючи тих, що будуються. Наші військові моряки разом з країнами-партнерами готові розпочати протимінну операцію у Чорному морі, де після підриву Каховській ГЕС кількість мін зросла утричі. А будівництво українських бойових кораблів триває відповідно до графіка та навіть трішки з його випередженням.
Про ці та інші питання командувач українського флоту віцеадмірал Олексій Неїжпапа розповів в інтерв’ю АрміяInform до Дня Військово-Морських Сил України.
Ми повинні мати такий флот, який більше не дасть загарбнику взагалі подумати знову здійснити на нас напад та подивитися в бік нашої країни. Тому будівництво таких кораблів триває, і воно триває відповідно до графіка та навіть трішки з його випередженням, зазначив командувач українського флоту.
Усе озброєння, призначене для корабля, буде поставлене своєчасно, і вже наступного року цей корабель має увійти до складу ВМС. Оснащення корабля озброєнням визначене контрактом. На ньому будуть встановлені артилерійські системи калібром 76 та 205 мм, крилаті ракети, зенітно-ракетний комплекс дальністю понад 20 км, засоби радіоелектронної боротьби, – розповів він.
У зв’язку з підривом дамби на Каховській ГЕС кількість мін у Чорному морі зараз збільшилася в рази. Тому що росія, побоюючись нашого контрнаступу через річку Дніпро, створила цілу систему мінних загороджень, установивши на річці протидесантні, якірні, річкові міни, які, звісно, потоком води були змиті та опинилися в Чорному морі. Тому кількість мін, які були в морі до цієї трагічної події, з тим, що ми маємо сьогодні, дуже важко порівняти.
Але ми добре усвідомлюємо це та, звісно, готуємося до того, щоб за першої нагоди розпочати протимінну операцію з розчищення від мін Чорного моря. Для цього ми вже створили штаб, який уже сьогодні розробляє такого змісту операції. У цьому ж напряму існують певні домовленості й з нашими партнерами, зокрема з країнами НАТО, – наголосив віцеадмірал.
Ще кілька цитат з інтерв’ю:
«Звісно, що будування нових кораблів — це досить тривалий процес. Водночас є плани на отримання деяких кораблів, які мають потужності та потенціал та здатні служити у Військово-Морських Силах ще 10–15 років на високому технічному рівні».
«Звісно, якщо порівнювати потенціал на початку широкомасштабної агресії між нами та російським флотом, то він був на користь росіян. Але ми теж не стояли на місці та розбудовували наш флот, постійно рухалися вперед».
«Серед людей, що впроваджували ракетні програми (ракетний комплекс «Нептун», – ред), були й мої колишні підлеглі-ракетники, які ще в Криму мали досвід використання крилатих ракет. І це саме завдяки їм, цим людям, сьогодні противник не наближається до узбережжя Одеси на відстань менше ніж 100 морських миль, і між нами і ворогом нині існує «сіра зона», яка охоплює 25 тисяч квадратних кілометрів».
«Назавжди залишиться в пам’яті подвиг Героя України полковника Ігоря Бедзая, який сам сів за штурвал вертольота, хоча міг доручити цю справу молодим льотчикам. Не можу не згадати й героїчних наших ракетників, які своїми вчинками пишуть нову історію морських битв. Адже далеко не щодня іде на дно ворожий ракетний крейсер».
Раніше на USIonline.com —
День Військово-Морських Сил України: в Одесі підняли прапори ВМС (фото, відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.