Проти одеського олігарха подали позов на 8,4 млрд гривень «фото»

Проти одеського олігарха подали позов на 8,4 млрд гривень

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав позов про відшкодування збитків «Імексбанку» на 8,4 млрд грн проти власника банку Леоніда Клімова.

Про це повідомляє прессслужба Фонду, передає Українська Служба Інформації.

Справу розглядатиме Господарський суд Києва.

Повідомляється, що Фонд зібрав достатньо доказів про виведення менеджментом коштів з банку на користь його власника через схемне кредитування 36 позичальників.

Позичальники були пов’язані з Клімовим та мали незадовільний фінансовий стан. Враховуючи вимоги чинного законодавства до управління кредитним ризиком, такі позичальники взагалі не мали отримувати кредитів, – інформують у Фонді.

Попри неповернення кредитів, з 2013 року банк неодноразово надавав згаданим позичальникам відстрочення сплати боргу і вивів з під застави високоліквідне забезпечення.

У переліку втрачених застав:

  • майнові права на об’єкти незавершеного будівництва,
  • елітні дачні котеджі в Одеській області,
  • комерційна нерухомість,
  • депозитні кошти.

Документально підтверджено виведення забезпечення вартістю понад 7,1 млрд грн.

Все це – схема для уникнення стягнення коштів за рахунок застав, – стверджують у Фонді.

Через такі дії менеджменту єдиним забезпеченням за вказаними кредитними угодами залишився стадіон «Чорноморець», з вартістю значно нижче заборгованості за кредитами.

При цьому, як відомо, оцінку об’єкту кілька разів було безпідставно збільшено залученим Банком оцінювачем: від 2,1 млрд грн у грудні 2011 року до 7,8 млрд грн у грудні 2014. Це перевищує вартість вдвічі більшого НСК «Олімпійський», наведену у відкритих джерелах. У підсумку заборгованість за кредитами на 13,4 млрд грн лишилась непогашеною.

Довідково

Фонд гарантування вкладів з 26 січня 2015 року після рішення Нацбанку про визнання «Імексбанку» неплатоспроможним запровадив у банку тимчасову адміністрацію. З 21 травня 2015 року Фонд здійснює процедуру ліквідації установи. Під час тимчасової адміністрації і ліквідації банку Фонд виплатив його вкладникам 4,3 млрд грн. Сума непогашених вимог кредиторів Банку після відкритого продажу всіх його активів – 8,4 млрд грн.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі вп’яте спробують продати будівлі “Імексбанку”

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.