Прощання з генієм: в Одесі провели в останню путь загиблого на війни Бориса Чубіна (фото, відео)

З дитинства Борю Чубіна називали генієм. Ще у 14 років він винайшов прилад, який допоміг орієнтуватися незрячим людям. Вільно володів 5 мовами, вивчав право та економіку, хотів обійняти високу посаду щоби покращити житті у країні. Але пішов боронити рідну Одесу та Україну від ворога. Назавжди герою залишиться лише 24 роки.

Як з генієм простилася Одеса, бачив кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Багатьом він запам’ятався як Боря, кмітливий та розумний хлопчик з Одеси. Про школяра знімали сюжети на телебаченні, а винахід приладу для незрячих приніс йому в 14 років стажування в США.

Він на все мав відповідь. З першого дня було зрозуміло, що він незвичайний хлопчик з гострим розумом, дуже креативний. Казав, що стане президентом коли виростить. Дивно, але у дитинстві йому зовсім не подобалась математика. Але він вивчав право та економіку. А ось мови йому завжди вдавалися, тому я не здивована, що він вільно володів українською, російською, англійською, німецькою та китайською. Останні роки я завжди ставила його за приклад своїм учням, – розповіла його перша вчителька Марина Бугера.

Хлопчика називали генієм, він був справжнім інтелектуалом та винахідником. Здавалось, що його майбутнє – стати вченим. І дійсно, він продовжив бути винахідником. Створив мережу для незрячих людей, а також мережу для садівників та інші винаходи.

Коли Борис закінчив Київський Національний університет ім. Шевченка, почалася повномасштабна війна.

Дивовижного хлопчика одна виховала його мати Тетяна. Це єдиний син одеситки.

Він був глибоко інтелектуальним. Збирався стати держслужбовцем, не добрав лише пів бала на високу посаду. Але 24 лютого (2022 – ред.), коли росія розпочала повномасштабну війну, сказав, що піде боронити Україну. Я його відмовляла, тож спочатку він патрулював вулиці Одесі, власноруч затримав декілька диверсійних груп, які ходили тут, фотографували наші об’єкти та нашу військову техніку, – розповіла мати героя Тетяна.

Хлопець став перекладачем для іноземних інструкторів, а потім і сам став інструктором. Згодом геній поїхав на фронт.

Я йому казала: як ти міг обрати долю простого солдата с твоїм розумом? А він мені казав, що їх покоління виявилось більш гідним, ніж інші й тому вони нас захищають, – додала Тетяна.

На фронті хлопець був надійним побратимом, його знання стали дуже в пригоді.

Ви собі уявити не можете, скількох людей врятував Боря. А сам він загинув. Шкода, що більшість тих, з ким він товаришував, не змогли приїхати, тому що зараз вони поранені, у лікарні, – розповів військовий з позивним “Хуліган”.

Життя Бориса Чубіна обірвалося під Бахмутом. Йому назавжди залишиться лише 24 роки. У Бориса був позивний “Фауст”, і він казав словами Фауста:

Лише той гідний волі та свободи, хто готовий за неї боротися.