Прокачка цілей за SMART: як перетворити звичайне завдання на ефективну задачу «фото»

Прокачка цілей за SMART: як перетворити звичайне завдання на ефективну задачу

Вдосконалити або оптимізувати постановки цілей, можно зручно та швидко, використовуючи методологію SMART. Цей підхід допомагає перетворити просте завдання на ефективну задачу, яка легко керується, відстежується та досягається.

Кореспондент Української Служби Інформації. поспілкувався із  експертом digital-маркетингу Ольгою Пачесною, яка розповіла про нові підходи до формулювання ефективних цілей.

Цього року прокачую себе в новій ролі – веду навчальний курс Артема Бородатюка, засновника Netpeak Group, з основних навичок ефективного співробітника серед 50 співробітників Netpeak Agencies Group (входить до Netpeak Group).

Однією з ключових тем курсу є постановка цілей за методикою SMART. Артем удосконалив цю методику, додавши три нові складові: CBP (Comparable, Brief, Public). Проте, сьогодні я зупинюся на базовому фреймворку SMART і покажу, як за його допомогою можна перетворити навіть просте завдання на конкретне, вимірне, досяжне, реалістичне та обмежене у часі. Про інші такі кейси я розповідаю у своєму телеграм-каналі.

Давайте почнемо з прикладу: «Петре, сходи, будь ласка, за пивом». 

Тепер спробую це яскраве та наочне завдання перетворити до стану SMART.

  1. Спочатку додамо конкретики (Specific).

Для цього потрібно вказати конкретний бренд пива, літраж пляшок, їх кількість і, якщо принципово, назва магазину, до якого відправляємо гінця.

  1. Далі зробимо задачу вимірною (Measurable).

У нашому випадку можна вважати доручення виконаним, коли всі перелічені вище пляшки потрібного бренду, літражу та у потрібній кількості стоятимуть у нашому холодильнику. Відкриваємо дверцята, бачимо на полиці пиво та розуміємо – завдання виконане.

  1. Тепер про досяжність (Achievable).

На цьому етапі запитаємо людину «гроші є?». Або просто переведемо йому на картку необхідну суму.

  1. Про реалістичність (Realistic).

Якщо відправляємо Петра за пивом після 12-ї ночі у м. Одесі у квітні 2024 р., то можна не врахувати показник «реалістичність», тому що у цей час – комендантська година, а також закон забороняє продавати алкоголь у нічний час. Тобто цей пункт більше про зовнішні чинники.

  1. Обмеженість у часі (Timebound).

Тут ми позначимо, що хочемо побачити пиво в холодильнику, наприклад, не пізніше 19:30 сьогодні.

У результаті всіх перетворень завдання матиме такий вигляд:

«Петре, сходи в Таврію-В поряд з будинком і купи там чотири пляшки Corona Extra по 0,33 л. Гроші я зараз закину тобі на карту. Коли повернешся, постав пиво в холодильник. Постарайся повернутися додому до 19:30».

Сподіваюся, система SMART стала зрозумілішою та ближчою і більше менеджерів буде її використовувати для покращення результатів своєї роботи.

Ольга Пачесна, СEO Netpeak New (входить до Netpeak Group)

Раніше на  USIonline.com

Робота в ЗСУ: рекрутинговий центр «Південь» в Одесі допомагає доєднатися до армії (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.