
Проєвропейська Молдова знову перемогла. Проросійські сили готують протести у Кишиневі
Керівна проєвропейська партія Дія і солідарність (PAS) чинної президентки набрала понад 50% голосів на парламентських виборах у Молдові. Майю Санду вже привітав президент Володимир Зеленський.
Дані результатів виборів оприлюднила молдовська ЦВК, передає кореспондент Української Служби Інформації.
Патріотичний блок (Партія соціалістів) набирає 24%. Решта партій набрали менше як 8% голосів, зокрема, проросійська Наша партія.
Таким чином, правляча партія, що дотепер мала власну монобільшість, знову самостійно формуватиме уряд, адже PAS може розраховувати на 49 мандатів, а для формування парламентської більшості потрібно мати 51 депутата.

Скріншот: дані ЦВК Молдови
Український президент у телефонному привітанні Майї Санду зазначив, що Україна завжди підтримує Молдову заради безпекової та економічної перспективи для обох народів.
Ці вибори показали, що російська дестабілізаційна активність програє, а Молдова в Європі – виграє. Російська підривна діяльність, постійні дезінформації – нічого із цього не спрацювало. Важливо, що Молдова була ефективною в захисті від загроз разом з усіма, хто допомагав, – також зазначив Володимир Зеленський.
Тим часом молдовські ЗМІ повідомляють, що проросійські сили планують провести у центрі Кишинева у понеділок, 29 вересня, акції протесту проти результатів парламентських виборів. Нібито учасникам протесту обіцяють грошову винагороду у розмірі від $50 до $300 за участь і за залучення інших людей.
Увечері 28 вересня лідер соціалістів і один із засновників Патріотичного блоку Ігор Додон закликав громадян вийти на протест і «захистити перемогу».
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.