Проблемні ЖК в Одесі: як отримати у ДТЕК тариф для населення (фото) «фото»

Проблемні ЖК в Одесі: як отримати у ДТЕК тариф для населення (фото)

В Одесі є низка заселених багатоквартирних будинків, які вже понад 10 років приєднані до електромереж, як будівельні майданчики. Це негативно позначається на якості подачі світла мешканцям та можливості оплачувати електроенергію за тарифом для побутових клієнтів.

Детальніше про це 24 травня під час брифінгу розповів генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор’єв, повідомляє Українська Служба Інформації.

Компанія прагне правовим шляхом врегулювати проблему по кожному будинку. Задля цього запрошує представників проблемних ОСББ звертатися до компанії.

Причиною проблеми є невиконання забудовниками передбачених законодавством умов приєднання до мереж.

Наразі в правовому полі є три шляхи врегулювання таких ситуацій:

  • замовник або ОСББ/УК має виконати технічні умови, щоб отримати приєднання за постійною схемою живлення та отримувати безперебійне електропостачання;
  • замовник або ОСББ/УК може скористатись тимчасовим порядком приєднання гарантованим постановою НКРЕКП. Ne352 – дає змогу за спрощеною процедурою отримати приєднання до електромереж;
  • забудовник, ОСББ або інша уповноважена організація, що представляє мешканців будинку може укласти тимчасовий договір про надання послуги з розподілу електроенергії відповідно до Постанови НКРЕКП N°1340, що дає змогу користуватися побутовим тарифом. Однак він діє тільки на період воєнного стану і рік після його закінчення. Якщо не виконати технічні умови – договори з мешканцями будинку будуть знову розірвані.

За останні 4 роки нам вже вдалося врегулювати питання для 28 житлових комплексів завдяки спільним зусиллями ДТЕК, місцевої влади та мешканців будинків. Варіанти вирішення проблеми є і ми для кожного ЖК індивідуально обговорюємо оптимальний спосіб виконання умов згідно законодавства для переходу на тариф для населення, – підкреслив Дмитро Григорʼєв.

Дмитро Григорʼєв

Поки що до ДТЕК взагалі не зверталися ОСББ «Лазурне узбережжя» та «Нові Черемушки».

Будинки, що зверталися до ДТЕК, але не надали всіх необхідних документів:

ТОВ «Білдінг Груп»
ОСББ «Лагуна 24»
ОСББ «Рів’єра Сіті»
ТОВ «Коста Фонтана».

Довідка

ДТЕК розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

Мета ДТЕК – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. У компанії працює майже 60 тис. співробітників.

З початку повномасштабного російського вторгнення Група ДТЕК виділила близько 800 млн гривень на підтримку ЗСУ та гуманітарну допомогу. Компанія безкоштовно забезпечує електроенергією військових, лікарні та обʼєкти критичної інфраструктури в Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях на майже 350 млн грн.

Група ДТЕК належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.