Про баланс у світі та музиці: ексклюзивне інтерв’ю з Олегом Скрипкою (фото, аудіо) «фото»

Про баланс у світі та музиці: ексклюзивне інтерв’ю з Олегом Скрипкою (фото, аудіо)

Після Різдва до Одеси завітав головний «щедрувальник» української музики Олег Скрипка. Разом з оркестром НАОНІ він виступив 9 січня на сцені театру музкомедії. Концерт перетворився на різдвяну виставу та закінчився гучними оваціями.

Як сподобатися японській публіці, про «Гоп-стоп» в Одесі, новий альбом та курс медитації – все це в ексклюзивному інтерв’ю Українській Службі Інформації розповів музикант Олег Скрипка.

Минулого року вашому гурту «Воплі Відоплясова» (“ВВ”) виповнилося 35 років. За цей час ви гастролювали різними країнами. Де вам найбільше сподобалося виступати, окрім України?

Сподобалось скрізь. Тут питання не в країнах, а у публіці. В Одесі сьогодні така просто неймовірна публіка, а могла би бути абсолютно інакша. Виявляється, в Одесі знають колядки та колядують. На гастролях у інших країнах також була різна публіка. Ми якось виступали в Японії, це була світова виставка народного господарства, і були представлені різні країни, в тому числі й Україна. Тоді була повна зала, і я не знав про те, що люди прийшли, оскільки у залі був хороший кондиціонер. Вони просто сиділи та навіть не знали, що це – Україна. Я про це не знав. А японці, виявляється, англійської мови взагалі не знають. І я щось сказав англійською, ми почали грати, і я побачив, що реакції — нуль. І тут я оголошую: «Є хтось у залі, хто може перекладати з української на японську?» Встає красива дівчина — українка, вона вийшла та встала поруч зі мною. Я почав говорити, а вона перекладати, і відразу пішов обмін енергіями. І публіка була нашою. Коли ми тут в Україні граємо, я не поділяю — це рок-публіка чи фольк-, як зараз зібралася; є попсова публіка. І я підлаштовуюсь. А тут японці — зрілі родини з діточками. І я зрозумів, що вони просто сприймають енергію.

Але були такі ситуації, наприклад, ми виступали в Сан-Франциско, і серед нашої діаспори були кілька американців. Місцеві працювали в клубі, також були ті, хто з родиною пішов. Ми зіграли, і підійшли п’ять американців, і вони говорять: «Іt’s a real rock’n’roll». Це було дуже круто! Вони не знали, що таке Україна, взагалі. За декілька днів після Штатів ми виступали в Бердичеві. Повний центр міста, і ми їм граємо, а вони ніби говорять: «Шо це за музика? Де ваш лазер? Де ваша підтанцовка? Як можна грати живцем? Чому українська мова?» І ми за 10 тисяч кілометрів порвали залу, а тут Бердичів — та нічого.

Останній студійний альбом “ВВ” «Чудовий світ» вийшов у 2013 році. Коли нам чекати новий альбом?

Дуже сподіваюсь, що це станеться у 2022 році.

Чи відобразилася якось на вашій творчості пандемія ковіду? Адже тривалий час у багатьох містах були закриті концертні майданчики і багато артистів не могли виступати перед своїми шанувальниками.

Спочатку опанувала паніка, а в такі хвилини треба опанувати себе. Я занурився в себе, почав медитувати та створив власну практику. Це не перший досвід медитації, але я почав займатися систематично і зараз створюю курс медитації. Це буде онлайн-курс, я набираю студентів.

Скільки це коштуватиме?

9 899 гривень за весь курс.

Торік у жовтні відбувся конкурс каверів на пісні гурту «ВВ». Головним призом був виступ на одній сцені з вами та вашим гуртом. Уже відомо, де та коли відбудеться концерт?

З цим складно через пандемію. Концерт точно відбудеться у Києві. Ми плануємо навесні цього року.

Які гурти особисто вам найбільше сподобалися серед учасників конкурсу?

Сподобалось набагато більше гуртів, ніж ми вибрали. Дуже багато цікавої та талановитої молоді. Це дуже приємно. У нас проблема не з гуртами, проблема зі сценою та публікою. В нас в Україні ми більше можемо виробити, ніж спожити. У нас проблема в публіці, в ії якості, проблема залів, проблема фестивалів та якості цих фестивалів. У нас є чудові гурти, про які ніхто не чув. Тому ми підтягуємо молодих артистів, представляємо їх на сцені та також створюємо фестивалі.

В Одесі ви буваєте досить часто, і ваші концерти завжди збирають багато шанувальників. Чи були якісь несподіванки або курйози під час виступів у нашому місті?

Одного разу ми співали в Одесі на приватній вечірці, навіть не приватній, а куртуазній. І тоді нас попросили заспівати «Гоп-стоп». Нам довелося українізувати «Гоп-стоп».

У вас є, до речі, улюблені пісні?

Своїх улюблених нема, тому що вони всі улюблені. А чужих… Я взагалі не слухач, я пишу музику. Коли в тебе формується особистість і формуються смаки, тобі “заходить” певна музика. І потім іншу музику вже дуже важко слухати. Безумовно, я людина рок-н-ролу. Це ті гурти, які у 70-х та 80-х роках виникли.

Розкажіть про свою родину. Чи хтось із ваших чотирьох дітей пішов вашим шляхом? Став музикантом?

Усі діти мають музичні здібності, але музичну кар’єру будує мій молодший син Устим. Йому 14 років, він співає пісні, написав уже два альбоми. Сам їх пише, сам придумує біти та тексти. Це хіп-хоп. Я думав, що син співатиме рок, як я, але це його вибір. Це правильно, хай розвивається та реалізує свій шлях.

Зараз ідуть новорічні та різдвяні свята. Для багатьох вони несуть якусь надію на добре майбутнє, люди щось собі планують, загадують бажання… Чи є у вас якісь бажання та плани (окрім курсу медитації) на рік, що настав, якими ви б могли поділитися з читачами нашого видання?

Планів багато. Ми хочемо випустити новий альбом, і ідеально було би поїхати в тур, який представить новий альбом. В планах є фестиваль «Країна мрій», зараз буде «Країна мрій» різдвяна, влітку обов’язково треба зробити «Країну мрій» у Києві. Хочеться зробити рок-фестиваль, щоб ми могли підтягнути молоді гурти. І далі продовжити писати пісні.

Що для вас взагалі значать новорічно-різдвяні свята? Нерідко артистам доводиться у ці дні чимало працювати. Як любите їх проводити? Як зустрічали Новий рік?

Я філософствував сам собі: що таке є Новий рік. Світський Новий рік представляє собою матеріальний світ, а Різдво — духовне та змістовне. Ми в світі балансуємо між змістом і матеріальним світом. Раніше я думав що Новий рік і «п’яні Діди Морози» — це дурниця, а Різдво — це важливе. Але в усьому повинен бути баланс. Ми балансуємо між духовним і матеріальним. І все треба вирівнювати: тільки-но десь у нас виникає дисбаланс, у нас виникає проблема. Тому ми з «ВВ» спочатку написали каверну пісню «Щедрик», а зараз ми написали пісню «Новий рік». Треба шанувати і матеріальне, і духовне. Але наш світ, в якому ми живемо, є дисбаланс, і всі проблеми, які ми маємо: хвороби, війни, стреси — все це є дисбаланс.

Новий рік ми святкували з родиною: поїхали в Закарпаття, там у нас є улюблені терми, і ми у північ з родиною були в термах. А вже 2 січня ми з «ВВ» виступали та презентували пісню «Новий рік» на фестивалі «Країна мрій». І так склалося, що і родина, і родичі, і колектив — так саме і підтримувався баланс.

Ранее на USIonline.com«Україна – це твій дім, сам яму залатай та прибери коло себе», – Олег Скрипка, музыкант, певец, композитор.

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.