Президент Зеленський та генсек Рютте зустрілися в Одесі – НАТО твердо підтримує Україну (фото) «фото»

Президент Зеленський та генсек Рютте зустрілися в Одесі – НАТО твердо підтримує Україну (фото)

15 квітня в Одесі відбулась робоча зустріч президента України Володимира Зеленського з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Під час сьогоднішньої зустрічі президент Володимир Зеленський наголосив на критичній потребі України у посиленні систем протиповітряної оборони та забезпеченні сучасним озброєнням.

Ми розраховуємо, що наші домовленості щодо ППО в Європі та Америці будуть реалізовані. Нам необхідні системи Patriot, ми готові об’єднуватися, знаходити гроші, щоб їх купити. Системи є в світі і виключно від рішення лідерів залежить, чи буде у нас достатньо захисту від балістики росіян, – сказав Володимир Зеленський.

Питання спільної безпеки, посилення оборонного потенціалу та кооперації у виробництві зброї президент  виніс як пріоритет не лише для України, а й для всієї Європи.

Тільки завдяки рішучості може бути досягнутий тривалий мир. Стабільність та пердбачуваність підтримки України є правильним стимулом росії для дипломатії, – сказав Зеленський.

Суттєву частину розмови політики присвятили перемовинам США та росії .

35 днів Путін ігнорує американську пропозицію щодо повного припинення вогню. Нещодавні російські удари по Кривому Рогу, Сумах та інших містах демонструють, що росіяни налаштовані на продовження війни та самі тиснуть на захід, аніж відчувають тиск на себе, – сказав Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що надалі дуже важлива праця в коаліції охочих та спроможних гарантувати безпеку України.

Британія, Франція, інші країни НАТО вже активно готують основу для безпекового контингенту. Важливо щоб ми були швидкими та результативними в цьому процесі, – сказав Зеленський.

Водночас, Генеральний секретар НАТО Марк Рютте у своєму виступі різко засудив чергові російські атаки, спрямовані проти цивільної інфраструктури України, та висловив щирі співчуття родинам загиблих у Сумах і Кривому Розі.

НАТО стоїть з Україною. Останнім часом були питання щодо підтримки НАТО, але наша підтримка безперечна. НАТО продовжує надавати політичну та інші типи допомоги Україні. Через безпекові тренінги у Вісбадені ми стаємо ближчими один до одного. За перші 3 місяці поточного року партнери НАТО вже надали понад 20 млрд євро допомоги Україні. Ми хочемо, щоб Україна була суверенною та сильною і в подальшому могла протистояти будь-якій агресії. Сьогодні я говорив, що Трамп веде перемовини з Україною та Росією щоб закінчити війну і забезпечити мир.

Це нелегко, особливо на тлі такого насилля. Але ми всі підтримуємо пана Трампа. Наші партнери з Великобританії та Франції також роблять свої кроки щоб забезпечити мир в Україні, — зазначив Рютте.

Поки в інформаційному просторі циркулюють повідомлення про можливі переговори між США та Росією щодо подальшої долі п’яти українських територій, у НАТО воліють утриматися від коментарів щодо проміжних етапів цього процесу.

Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте заявив, що не вдаватиметься в деталі перемовин, аби не впливати на хід подій:

Думаю, це важливо, що пан Трамп розпочав перемовини, бо ми бачимо, що дуже багато людей помирає, дуже багато міст руйнується, дуже багато атак, і це дуже важливі зусилля. І я вирішив не коментувати всі проміжні стадії цього проєкту та процесу, бо я не хочу втручатися в це. Ми надаємо допомогу ту, яку ми можемо, але на проміжних стадіях я не хочу коментувати, — наголосив Рютте.

Водночас Президент України Володимир Зеленський окреслив чітку й незмінну позицію Києва:

Про території нашої держави може говорити тільки народ, — заявив він, підкресливши, що Україна була і залишається суверенною та унітарною державою, а жодні кулуарні сценарії не можуть визначати її майбутнє без волі українського суспільства.

Одним із ключових компонентів майбутніх безпекових гарантій для України має стати присутність західного військового контингенту — як у повітрі, так і на суші та в акваторії Чорного моря, зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, йдеться про так звану «Коаліцію охочих» — об’єднання партнерів, які готові взяти на себе відповідальність за спільну безпеку. Ця ініціатива вже обговорювалась під час зустрічей у Парижі, Лондоні, Брюсселі, а також готується важливий етап перемовин у Туреччині.

Присутність західних партнерів в небі, морі, на землі. Це називається “Коаліція охочих”. У нас були зустрічі вже в Європі, Парижі, в Лондоні, в Брюсселі. Є зустріч в Туреччині. Тому що ми говоримо про присутність контингенту в морі. Обговорюючи зараз питання саме присутність цих військових в Чорному морі. І вважаємо, що Туреччина може займати серйозне місце в майбутніх гарантіях безпеки щодо моря, — наголосив Зеленський.

Глава держави підкреслив, що результат цих перемовин матиме особливе значення для південних регіонів — насамперед для Одеси, Миколаєва та інших прибережних міст, які залишаються в зоні постійної загрози з моря.

Раніше на  USIonline.com —

Війна. День 1147: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)