Повертають світло: енергетики ДТЕК розповіли про стан мереж на Одещині (відео)

Війна змінила їх життя та підхід до роботи. Вони майже не бувають вдома та вимушені працювати у будь-яких погодних умовах і навіть вночі. Роботу доводиться виконувати якомога швидше, щоби світло поверталося до осель мешканців Одещини. За словами енергетиків, російські ракети завдали серйозних пошкоджень електромережам в регіоні, тож лагодити лінії та електростанції приходиться 24/7.

Як попри обстріли відновлюють світло в Одеській області, кореспонденту Української Служби Інформації Арсену Подосяну розповів генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор’єв.

Дивіться подробиці у нашому відео.

У перший же день масштабного російського наступу, 24 лютого 2022, енергетики Одещини відчули руйнівні наслідки війни – тоді російська ракета влучила в офіс місцевої філії ДТЕК.

24 лютого зранку ракету відчув наш персонал. Вона прилетіла до нашого офісу, саме там, де ми знаходились, поруч. І ми вимушені були в перший день війни займатися евакуацією персоналу і розуміли, що й подалі можуть відбуватися удари по наших об’єктах. Надалі дуже багато наших об’єктів були пошкоджені або зруйновані, – згадує Дмитро Григор’єв.

Руйнування, які спричинили російські загарбники на електростанціях Одещини з жовтня 2022 року, – а це той час, коли почались масовані атаки, згадує Григор’єв, – були дуже серйозні. У регіоні були пошкоджені або зруйновані 65 об’єктів ДТЕК, тому аварійні відновлювальні роботи в області тривають цілодобово. Одні об’єкти, додав енергетик, вдалося відновити до стану, в якому вони можуть працювати, інші – поки що не відбудовували, адже є змога перемкнути живлення споживачів на інші лінії.

Пошкоджене обладнання тривалого часу виготовлення, тому ми сподіваємось, що найближчим часом все ж таки повернемося, при відсутності наступних ракетних ударів, до електропостачання всіх клієнтів, – розповів Дмитро Григор’єв.

Дмитро Григор’єв

На сьогодні, за інформацією НЕК «Укренерго» та Міністерства енергетики, від 40 до 50% об’єктів енергетики в країні пошкоджені або повністю зруйновані, зазначив Григор’єв. Деякі аварійно-ремонтним бригадам вдалося відновити, але лишаються й ті, що не працюють зовсім.

Тож, в умовах війни, щоб уникнути колапсу із знеструмленнями, аварійно-ремонтним бригадам ДТЕК доводиться працювати дуже швидко. Проте найскладнішими, з чим доводилось зустрічатися енергетикам, ділиться Григор’єв, є відновлювальні роботи на зруйнованих підстанціях НЕК «Укренерго». Вони займають багато часу через поставки обладнання, яке треба чекати. Водночас, якщо річ йде про пошкодження розподільчих мереж – тут енергетики пораються за декілька годин чи за добу.

Отримуємо допомогу від західних партнерів, самі закуповуємо обладнання, використовуємо весь наш аварійно-відновлювальний запас, щоб в одеситів було світло й тепло, – додав гендиректор одеської філії компанії.

Згадуючи останній ракетний удар окупантів по Одещині, який стався 26 січня, Григор’єв зазначає, що він був найпотужнішим з попередніх. Зараз енергетики безперервно працюють над відновленням пошкоджених електромереж, у той час, як споживачі області та міста вимушені залишатися без світла.

Водночас, додаткові години світла мешканцям Одещини допомагають отримати сонячні електростанції, які працюють на території регіону.

Наразі в Одеській області дуже багато сонячних електростанцій, є вітрові електростанції. А саме ці об’єкти генерації допомагають нам отримати додаткові МВт годин, які розподіляються між клієнтами. В нашому Одеському вузлі (Одеса та частина Одеського району) є вітрова електростанція, яка при мережевих обмеженнях додає нам додаткові МВт, – пояснив Дмитро Григор’єв.

Тільки з початку лютого одеські енергетики ліквідували понад 800 аварій на мережах різного класу напруги. Частина з них – наслідки перевантаження. Тож спеціалісти ДТЕК звертаються до одеситів і просять при включенні світла не вмикати всі електроприлади одразу, а робити це поступово.

Раніше на USIonline.com

ДТЕК обіцяє скоротити час відсутності світла: яким чином

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.