Повернути «смак до життя»: волонтерки організували для жінок родин військовополонених гастротур Одещиною (фото, відео)

Неможливо повернути матері закатованого росіянами сина чи чоловіка дружині. Але можна підтримати ту, що втратила рідну людину, чи чекає з полону. Виразити їй вдячність та спробувати надати сили, надію та стимул для життя. Саме тому дві Оксани — Гурська та Левкова організували для жінок, які пройшли полон, матерів і дружин полонених і закатованих у полоні воїнів гастрономічний триденний тур Одещиною.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Тур Одещиною організували та зібрали на нього гроші дві волонтерки – Оксана Гурська, якій довелося виїхати з Києва в Канаду, та Оксана Левкова, яка залишається жити в столиці та є директоркою громадської організації «Не будь байдужим!». Одна Оксана подорожувала Канадою з мітингами, виставкою «Очі Маріуполя», презентацією книжки віршів та виставою за сценарієм її життєвої історії. І всі зібрані гроші вона вирішила витратити на підтримку жінок родин військовополонених. А інша Оксана, яка постійно живе в Україні — частину грошей зібрала за допомогою вилківських рибалок та продажу дунайки. Таким чином, жінкам вдалося зібрати 100 тисяч гривень, які вони витратили на своєрідну реабілітацію родин полонених.

Жінки, для яких був влаштований триденний гастротур Одещиною — це мама 4-х синів із Волині, найстарший із яких оборонець «Азовсталі» вже третій рік у полоні, а інший обороняє Україну на найважчих ділянках; мама танкіста, фрагменти тіла якого знайшли під Лиманом на Донеччині та поховали з почестями і строковика, який у складі патрульної поліції обороняв Маріуполь, був на «Азовсталі» та за наказом вийшов у полон; мама воїна, який загинув при спробі прориву на Азовсталь… І таких жінок багато.

Сьогодні у нас дуже конкретні жінки. Вони тримаються. Це саме ті жінки, які ходять на мітинги, не мовчать, їздять до ООНівських структур, щоб їх розворушити… Але, за ці два роки ми навчилися розслаблятися навіть в такій напруженій ситуації… Будь-який тур на Одещині перетворюється на гастрономічний, бо тут все дуже смачно, а гастрономічні тури повертають смак, смак до життя! – каже Оксана Левкова.

В третій, останній день туру, в Ізмаїлі ці жінки згадали своїх рідних та нагадали суспільству про тих, завдяки кому ми живі.

Це наша місія. Ми підтримали пані Оксану (Левкову) з туром на Одещину, а також будемо робити свій тур, який буде п’ятиденним та проходити на Закарпатті. Туди приїдуть психологи з Ванкувера наші українські, які працюють в університеті і мають програми по реабілітації людей, які постраждали внаслідок війни, щоб допомогти жінкам в Україні, – розповіла Оксана Гурська.

До речі, Оксана Гурська сама чекає рідну людину з полону.