Потяг «Жовта стрічка» з Одеси до прифронтового Краматорська нагадує про спротив окупації та віру у майбутнє (відео)

З Одеси до Краматорська щодня курсуватиме потяг «Жовта стрічка». По боках його вагонів поверх жовтої смуги нанесені назви жителів усіх тимчасово окупованих населених пунктів — від великих міст до зовсім малих селищ: маріупольці, донеччани, ялтинці, щасливці, калинівці... Потяг символізує єдність з українцями, які поки що залишаються на тимчасово окупованих територіях та доєднались до руху опору аби наблизити повернення України.

Разом з пасажирами, які прямували до своїх домівок, відправилась рейсом потягу й кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Донецьк, Маріуполь, Ялта, Генічеськ, Олешки й довга низка назв інших окупованих міст та сіл простягнулися вздовж жовтої стрічки на вагонах потягу єднання. Мета руху — показати всьому світу, що на вільній Україні пам’ятають та підтримують всіх, хто знаходиться під окупацією загарбників та мужньо чинить супротив. Сьогодні рух жовтої стрічки поширився практично на всі тимчасово окуповані території.

Жителі міст та селищ та сіл, які перебувають в окупації часто бачать і наші стрічки й наші графіті. Це і десять років тому і тепер. Насправді в Донецьку за весь час існування руху «Жовтої стрічки» ми встигли намалювати близько 10 прапорів України. Це дуже важливо — бачити жовту стрічку і якийсь власне символ України, – зазначила комунікаційниця руху спротиву «Жовта стрічка» Ірина.

У середині вагонів активісти «Жовтої стрічки» встановили спеціальні скриньки, де пасажири у листівках можуть написати свої слова підтримки для руху спротиву. Адже щодня тисячі активістів руху на всіх окупованих територіях продовжують чинити опір, їх кількість вже сягнула понад 10 тисяч. Лише в окупованому Криму до боротьби долучилися майже півсотні кримчан. Це люди, які працюють через бот.

Ми дуже сподіваємось на те, що це знайде відгук й буде сприйнято нашими пасажирами, як щось що об’єднує, – каже заступник директора пасажирської компанії УЗ Олександр Шевченко.

Раніше цей поїзд курсував за маршрутом «Одеса – Луганськ» через Костянтинівку та проходив частину територій, які наразі окуповані. Зараз рейс змінив маршрут та звісно не проходить на ТОТ, проте пролягає найближче до окупованих населених пунктів та має найдовшу протяжність серед інших сполучень – щодня зупиняється на 25 станціях. До прикладу, між Краматорськом та Бахмутом всього близько 35 кілометрів. Саме тому «Укрзалізницею» та рухом «Жовта стрічка» цей потяг було вибрано як найбільш знаковий. Так, залізничники традиційно одними з перших заходять на деокуповані території, повертаючи сполучення та цивілізацію. А рух «Жовта стрічка», який розпочався у Херсоні, коли місто було ще під окупацією ворога, показує всьому світу, що скільки б часу не минуло – спротив буде тривати, бо українці навіть з 2014 року, коли почалася окупація територій Донбасу, не змирилися з присутністю окупантів.

Активісти руху та залізничники вірять, що кількість написів на жовтих стрічках вагонів найближчим часом ставатиме меншою, адже за це кожен день борються воїни ЗСУ та ті, хто чинить супротив.

Раніше на USIonline.com

З Одеси до Краматорська вирушив потяг «Жовта стрічка» – символ підтримки жителів окупованих територій (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.