Порушення на 63 млн: в Одеському центрі соціально значущих хвороб не доплачували медикам «фото»

Порушення на 63 млн: в Одеському центрі соціально значущих хвороб не доплачували медикам

Незаконні премії та виплати становили 9,7 млн грн.

Про це повідомляє Південний офіс Держаудитслужби.

Аудитори провели ревізію фінансово-господарської діяльності КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської облради за період з 1 березня 2018 року по 1 вересня 2022 року. Фінансові порушення становили 63 млн грн, зокрема такі, що призвели до втрат, на суму 29,1 млн грн.

Керівництво Центру на свій розсуд розпоряджалося державними коштами, які призначалися на оплату праці медиків. Наприклад, лише керівному складу безпідставно виплатили «ковідні» доплати у розмірах 200–300% заробітної плати на суму 3,9 млн грн. Загалом незаконно виплачено різних доплат та премій у розмірі 9,7 млн грн. Водночас працівникам, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз і працюють із живими збудниками туберкульозу, не доплатили 4,4 млн грн.

Невжиття достатніх заходів щодо використання протитуберкульозного препарату «капреоміцин» у межах строку придатності призвело до завдання збитків дербюджету на 4,6 млн грн. Тобто тоді як в інших регіонах не вистачало життєво необхідних ліків, вони зберігалися на складі в Одесі без використання, поки не сплинув термін придатності, — розповіли у відомстві.

У 2021 році керівництво Центру також зайво витратило 2,3 млн грн на оплату продуктів харчування, які фактично не отримало. Продукти закупали й передавали на відповідальне зберігання. Серед продуктів, які відправили на «відповідальне зберігання», – хліб та молочні вироби з обмеженим терміном придатності.

Завдяки втручанню ревізорів до бюджету вдалось повернути 1,6 млн грн. Під час ревізії встановили, що придбане на 29,4 млн грн Центром медичне устаткування для боротьби з COVID-19 не було введено в експлуатацію і перебуває на зберіганні в заводській упаковці. На складі під час ревізії виявили обладнання, яке має російське походження.

А частина обладнання клініко-діагностичної лабораторії, яку також передали в пік епідемії на відповідальне зберігання, взагалі десь зникла. Усього «зникло» різного обладнання на суму 1,1 млн грн. Коли це сталося, – ніхто не знає, — підкреслюють аудитори.

Зазначимо, матеріали ревізії передали до УСБУ в Одеській області.

Раніше на  USIonline.com

ДСНС Одещини будуть перевіряти: в регіональному відділі знайшли порушення

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.