Порушення на 185,5 млн: аудитори перевірили одеську мерію
Міська влада продавала комунальну нерухомість окремим покупцям через викуп замість аукціонів. Через це бюджет Одеси втрачав кошти.
Про це повідомили у Південному офісі Держаудитслужби.
Аудитори перевірили діяльність міського департаменту комунальної власності з жовтня 2019 року по червень 2022 року.
Як виявилося, чиновники не вели облік договорів оренди комунального майна — навіть журналу їх реєстрації у департаменті не було. Дані бухгалтерського обліку не сходилися з даними фінансової звітності щодо боргів за оренду. До того ж, заборгованість не інвентаризувалася. Через це департамент та мерія відмовилися створювати комісію для обстеження майна громади, яке було передано в оренду.
Чи є зазначені фактори наслідком або причиною допущених порушень, – установить слідство, – відзначають у Держаудитслужбі.
Також перевірка встановила, що протягом майже 2 років департамент приватизував 200 об’єктів, в тому числі:
– 137 приватизаційних процедур на загальну суму 158,3 млн грн – шляхом викупу орендарем загальною площею 19,0 тис. м2. За такою формою приватизації вартість одного квадратного метра в середньому дорівнювала 8 331 грн (або 308 дол. США);
– 63 процедури – шляхом продажу об’єктів на аукціоні загальною площею 11,0тис. м2 на загальну суму 167,7 млн грн. (15 245 грн за м2, або 564 дол. США). Тобто середня ціна продажу 1 м2 за даними аукціонів вдвічі перевищує ціну продажу шляхом викупу.
Таким чином, свідчать аудитори, фактично департамент безпідставно (без передбачення умовами договорів оренди права викупу, за наявності простроченої заборгованості з орендної плати) окремим покупцям надавав перевагу в застосуванні процедури викупу об’єктів комунальної власності замість проведення аукціонів, що в підсумку й призвело до зниження надходжень до бюджету міста Одеси, бо при реалізації майна через аукціон вартість продажу зростає в рази.
Наприклад, приміщення ресторану “Гранат” на Катерининській, 1 площею 189,6 м2 вирішили продати орендарю попри наявність заборгованості з орендної плати за 16 місяців, що мало б позбавити орендаря права на викуп. У аудиторів також є питання і до вартості реалізації зазначеного об’єкта, розташованого в історичному центрі міста.
Крім того, департамент допустив несвоєчасне перерахування покупцями коштів від приватизації та орендарями орендної плати.
Загальну суму порушень аудитори оцінили у 185,5 млн грн.
Матеріали ревізії передали правоохоронцям.
Раніше на USIonline.com —
Під Одесою переплатили 1,4 млн за капремонт доріг, який не протримався і року
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.